W kolejnych bielskich placówkach oświatowych potwierdzone zostały przypadki koronawirusa u uczniów i nauczycieli - dowiedział się portal. Zakażony jest m.in. student Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, nauczyciel w Przedszkolu nr 49 oraz uczeń w Szkole Podstawowej Integracyjnej 6.

Od soboty do dziś w Bielsku-Białej i powiecie bielskim potwierdzono łącznie 90 nowych przypadków koronawirusa. Wśród nich są osoby pracujące lub uczące się w kilku placówkach oświatowych. Zakażony jest m.in. kolejny nauczyciel w SP nr 33. W tym przypadku po przeprowadzeniu dochodzenia epidemiologicznego sanepid podjął decyzję o nieobjęciu kwarantanną uczniów, gdyż osoba zakażona od blisko dziesięciu dni nie miała z nimi kontaktu.

COVID-19 zdiagnozowano także u ucznia Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych przy ul. Wyspiańskiego, nauczyciela w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Komorowickiej, studenta Akademii Techniczno-Humanistycznej, dwóch nauczycieli w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Jonatan”, ucznia szkoły policealnej TEB Edukacja, ucznia Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 6 i nauczyciela Przedszkola nr 49 oraz nauczyciela niepublicznego żłobka przy ul. PCK.

bak