Bielska modelka i aktorka, mama dwojga dzieci, absolwentka Institute of Technology w Irlandii oraz UJ. Karierę w modelingu rozpoczęła jako Miss Południa Nastolatek, a następnie wygrała konkurs na najpiękniejszą polską mężatkę, co zapewniło jej wyjazd do USA, gdzie wywalczyła tytuł IV vice Mrs World. Joanna Sendecka została dziewczyną października portalu bielsko.biala.pl. Jej wizerunek można podziwiać na dziesiątej stronie unikalnego kalendarza opracowanego przez agencję modelek Grabowska Models.

O modelingu zaczęła marzyć, gdy była małą dziewczynką. Swoją przygodę na wybiegach zaczęła w 1999 roku, w wieku 15 lat, gdy trafiła do bielskiej agencji modelek Grabowska Models. Po kursie modelingu wystartowała w pierwszym konkursie piękności i zdobyła tytuł Miss Polonia Top Model 2000. Kolejny był konkurs Miss Południa Nastolatek, który wygrała.

Joanna Sendecka jest absolwentką Dublin Institute of Technology w Irlandii, gdzie ukończyła pięcioletnie studia dzienne na kierunku International Business and Languages z najlepszymi wynikami na roku. Po powrocie do Polski skończyła jeszcze dwuletnie studia na kierunku Marketing i Zarządzanie na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Na studiach w Krakowie poznała swojego przyszłego męża. Po kilku latach pobrali się, urodziła chłopca i dziewczynkę. Będąc już mamą, w 2014 roku wygrała konkurs na najpiękniejszą polską mężatkę, co zapewniło jej wyjazd do USA na światowy finał Mrs World, gdzie wywalczyła tytuł IV vice Mrs World. Od tamtej pory pracuje jako modelka i aktorka w spotach reklamowych, serialach, filmach.

- Kocham swoją pracę, ale kocham też być w domu z moją rodziną. Lubimy aktywnie spędzać czas: wycieczki rowerowe, wspólne uprawianie sportów, czytanie, gry planszowe, rozmowy, wygłupy. To kobieta, żona, mama tworzy klimat domowego ogniska. Kobieta, która ma swoje pasje, swoje radości, zaraża pozytywnym nastawieniem pozostałych domowników. Myślę, że to bardzo ważne, że dzieci widzą swoją mamę szczęśliwą i spełnioną - mówi Joanna.

Wizerunek Joanny zdobi dziesiątą stronę wirtualnego kalendarza na rok 2020 opracowanego przez Grabowska Models pod patronatem portalu bielsko.biala.pl. Na kolejnych stronach, które sukcesywnie publikujemy co miesiąc, zamieszczamy fotografie piękności z Bielska-Białej i okolic, które w ciągu minionych lat święciły triumfy na konkursach o tytuł Miss Beskidów i Miss Polski i Miss Beskidów Nastolatek.

Zobacz pozostałe kartki z pięknego kalendarza 2020:
 
bb
 
Projekt kalendarza: Barbara Gąsowska
Foto: Magdalena Ostrowicka, Anetta Starowicz, Katarzyna Ledwoń-Zarzycka, Bartłomiej Machul, Zbigniew Dusza