U zbiegu ulic Dworkowej i Sempołowskiej w centrum Bielska-Białej toczy się zaawansowana budowa Cavatina Hall. Wielofunkcyjny projekt realizowany przez polskiego inwestora i dewelopera, Cavatina Holding, wzbogaci stolicę Podbeskidzia o pierwszą w tym mieście powierzchnię biurową klasy A i salę koncertową na 1000 osób zaprojektowaną przez światowej klasy specjalistów w dziedzinie akustyki. Część komercyjna inwestycji licząca ponad 9 tys. mkw. zostanie oddana do użytkowania jeszcze w tym roku.

W 2018 roku Bielsko-Biała zajęła ósme miejsce w kraju wśród miast na prawach powiatu o najwyższym poziomie rozwoju według Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Nic dziwnego, że stolica Podbeskidzia przyciąga kolejnych inwestorów i staje się miejscem realizacji nietuzinkowych projektów, takich jak Cavatina Hall. Obiekt jest pierwszym w mieście budynkiem oferującym powierzchnię biurową klasy A i z pewnością nie ostatnim. Zapotrzebowanie na wysokiej klasy biurowce będzie sukcesywnie wzrastać również w pozostałych, mniejszych ośrodkach miejskich w Polsce.

- Cieszy nas fakt, że nie tylko wielkie miejskie aglomeracje przyciągają liderów wiodących branż. Najlepszym przykładem rosnącego zainteresowania mniejszymi ośrodkami jest ostatnia transakcja najmu w Cavatina Hall, czyli wynajem 2 tys. mkw. powierzchni biurowej przez amerykańską firmę technologiczną Ellie Mae. Rozwój polskiego oddziału międzynarodowej korporacji właśnie w Bielsku-Białej to dobry znak dla pozostałych firm z sektora IT zlokalizowanych w mniejszych miastach w całej Polsce. Dostępność świetnych fachowców i konkurencyjne koszty pracy z pewnością wpłyną na wzrost zapotrzebowania na wysokiej klasy biurowce w takich ośrodkach - podkreśla Krzysztof Wilczak, leasing manager w Cavatina Holding.

Obiekt Cavatina Hall realizowany przez polskiego inwestora i dewelopera, Cavatina Holding, powstaje w Bielsku-Białej u zbiegu ulic Dworkowej i Sempołowskiej. Połączy w unikatowy sposób funkcję biurową z kulturalną. W obiekcie oprócz części biurowo-usługowej o powierzchni ponad 9 000 mkw. znajdzie się wysokiej klasy studio nagrań oraz sala koncertowa na 1000 osób, która z powodzeniem będzie mogła również służyć do organizacji konferencji i prezentacji.

- Aktualnie trwają zaawansowane prace budowlane wewnątrz i na zewnątrz budynku przy uwzględnieniu wszelkich zaleceń organów państwa w kwestii zdrowia i bezpieczeństwa pracowników budowy. Ukończono już montaż elewacji części biurowej obiektu oraz wykonano 70 proc. prac instalacyjnych i wykończeniowych na powierzchni najemców. Część komercyjna inwestycji zostanie oddana do użytkowania jeszcze w tym roku - zapewnia Adrian Cholewa, kierownik budowy, Cavatina Holding.

Pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku już w III kwartale bieżącego roku. Z myślą o ich codziennym komforcie funkcjonowania w obiekcie zaplanowano różnorodne udogodnienia i usługi, w tym rozbudowaną infrastrukturę rowerową (miejsca postojowe dla rowerów, szatnie i prysznice dla rowerzystów), lokal gastronomiczny z ogródkiem letnim na świeżym powietrzu oraz przestronne, zielone tarasy. Dla zmotoryzowanych przewidziano ponad 200 miejsc parkingowych, a ich rezerwację z poziomu telefonu ułatwi aplikacja budynkowa Integral.

Artykuł partnera

 


Kontakt:
KRZYSZTOF WILCZAK
Leasing Manager
Bielsko-Biała

[email protected]
+48 537 337 381