Blisko 3 mln zł na zakup nieruchomości przy ul. Stojałowskiego w Bielsku-Białej i kolejne 3 mln zł na jego adaptację na cele urzędnicze. Taki plan miał Urząd Miejski wobec nieruchomości po dawnym sklepie ogrodniczym. Jednak inwestycja będzie kosztowała sporo więcej niż zakładano.

Decyzja o kupnie nieruchomości od Beskidzkiej Spółdzielni Ogrodniczej zapadła wiosną 2019. Następnie zgodę na przeznaczenie 2,9 mln zł na nieruchomość przy Stojałowskiego wyraziła Rada Miejska. Miasto nabyło obiekt, a kilka tygodni temu ogłoszono przetarg dotyczący „przebudowy budynku biurowo-usługowego na budynek z pomieszczeniami biurowymi” na potrzeby Urzędu Miejskiego.

Wczoraj doszło do otwarcia ofert. Okazało się, że złożono sześć, z których najtańsza opiewa na 5,36 mln zł, a najdroższa na aż 7,43 mln zł. Wszystkie zainteresowane firmy deklarują wykonanie prac w ciągu maksymalnie sześciu miesięcy. W budżecie miasta planowano przeznaczyć na inwestycję 3 mln zł, dlatego decyzja co do dalszego losu inwestycji zapadnie w najbliższych tygodniach.

bak