Jeszcze kilkanaście dni potrwają prace i odbiory związane z przebudową ul. Krakowskiej w Bielsku-Białej, które zgodnie z podpisanym aneksem miały zakończyć się do 30 kwietnia. Wczoraj na placu budowy trwały roboty przy układaniu nawierzchni chodników.

Według pierwotnych planów, ul. Krakowskiej miała być gotowa do końca listopada 2019. Następnie termin aneksowano do 30 kwietnia. Mimo to wczoraj na placu budowy nadal można było zauważyć brygady robotników. - Prace na ul. Krakowskiej dobiegają końca. Ostatnie roboty związane z układaniem docelowych nawierzchni bitumicznych, zostaną zakończone w przyszłym tygodniu - twierdzi Wojciech Waluś, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej.

Obecnie inżynier kontraktu rozpatruje roszczenia wykonawcy w zakresie przeszkód uniemożliwiających mu zakończenie wszystkich robót w uzgodnionym wcześniej terminie 30 kwietnia. Roszczenia firmy dotyczą przesunięcia w czasie przepięć sieci telekomunikacyjnych blokujących wykonanie robót drogowych oraz sytuacji epidemiologicznej związanej z COVID-19.

- Niezależnie trwają przygotowania do rozpoczęcia procedur odbiorowych, które ze względu na obecną sytuację zagrożenia epidemicznego są znacząco utrudnione i bardziej skomplikowane niż normalnie - zapewnił portal dyrektor Waluś.

bak