Pacjentka z podejrzeniem zarażenia koronawirusem zgłosiła się dziś na SOR w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Jak dowiedział się portal, kobieta została odizolowana od pozostałych pacjentów. Będzie przewieziona na oddział zakaźny Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie.

Kobieta wróciła z Włoch i od wczoraj ma objawy przypominające grypę, w tym gorączkę. Gdy tylko zgłosiła się na SOR i poinformowała o dolegliwościach, została odizolowana od pozostałych pacjentów i umieszczona w izolatce. Opiekujący się nią personel, zgodnie ze wskazaniami Głównego Inspektora Sanitarnego, ubrany jest w odpowiednie środki ochrony. Pacjentka zostanie przewieziona na oddział zakaźny Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie, gdzie wykonane zostaną specjalistyczne badania.

Jak powiedział się nasz portal, część pomieszczeń SOR bielskiego szpitala, w których przebywała kobieta jest wyłączona z użytkowania i odbywają się w nich procedury dezynfekcyjne (o zagrożeniu zakażeniem piszemy szczegółowo w artykule Maseczki higieniczne znikają z aptek. Ludzie boją się koronawirusa).

bak