Bombki na choinkę i gipsowe figurki aniołów - takie ozdoby świąteczne od kilku tygodni wykonują w ramach resocjalizacji więźniowie b. aresztu śledczego w Bielsku-Białej. Teraz bielszczanie będą mogli kupić te unikalne dekoracje na kiermaszu, który odbędzie się w ratuszu oraz Starostwie Powiatowym.

Od końca października blisko 50 osadzonych w bielskim Oddziale Zewnętrznym Zakładu Karnego w Cieszynie bierze udział w programie resocjalizacyjnym opartym na zasadach arteterapii. Pod okiem psychologa wykonują bombki, choinki i gipsowe figurki aniołów, które trafią na kiermasz. Dzięki zajęciom skazani mają możliwość konstruktywnego zajęcia czasu, ale też lepszego niż dotąd wglądu w swoje emocje i postawy.

Największą korzyścią programu jest jednak pomoc małym pacjentom, gdyż zysk z kiermaszu zostanie przeznaczony na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych odbędzie się 5 grudnia w bielskim Urzędzie Miejskim oraz 6 i 9 grudnia w Starostwie Powiatowym - w godz. 9:00-14:00. Świąteczne stroiki i dekoracje wykonane przez skazanych będzie można kupić na stoisku prowadzonym przez funkcjonariuszy bielskiej jednostki penitencjarnej wspólnie z fundacją Razem dla Dzieci.

bb

Foto: Służba Więzienna