Piaszczyste, białe plaże, turkusowa, przejrzyście czysta oceaniczna woda, rafa koralowa, słońce… Brzmi jak opis raju na ziemi, prawda? To wszystko znaleźć można w miejscu, którego piękno urzeknie każdego, kto postawi swoją stopę na jednej z wysp archipelagu Malediwów. Na Malediwy składa się aż 1200 małych wysp, które zapraszają nie tylko pogodą i krajobrazami, ale też świetnie rozwiniętą siecią kurortów.

Malediwy to idealny kierunek na wakacje życia. Dzisiaj przedstawiamy kilka ciekawostek, które z pewnością przekonają Cię, by się tam wybrać.

Plaże, które... świecą nocą?

W ciągu dnia plaże zachwycają śnieżnobiałym odcieniem piasku i turkusową wodą, którą znamy jedynie z obrazków i pocztówek. Po dniu spędzonym na opalaniu się i pluskaniu w wodzie warto jednak zostać chwilę dłużej, żeby doświadczyć zjawiska, które na pierwszy rzut oka wydaje się magiczną sztuczką.

Niekiedy bowiem udając się na nocny spacer oceanicznym wybrzeżem można stać się świadkiem tego, jak przybrzeżny pas wody świeci na intensywnie niebieski kolor! Zjawisko to zachodzi przy udziale lingulodinium polyedrum - planktonu o mikroskopijnych rozmiarów. Ruch wody powoduje u tego organizmu bioluminescencję (świecenie organizmów żywych). Natura potrafi zachwycać!

Bajeczne życie wśród rafy koralowej

Wszyscy decydujący się na Malediwy wakacje mają niezwykłą możliwość zobaczenia piękna rafy koralowej z bliska. Nurkując, można zachwycać się bioróżnorodnością organizmów zamieszkujących rafę i przypatrzeć się konikom morskim, żółwiom, a nawet rekinom rafowym (które na szczęście nie są absolutnie zainteresowane człowiekiem jako przekąską).

Wakacje z gwarancją spokoju

Choć turystyka to jeden z głównych sektorów gospodarki Malediwów, wyspa dba o to, by odwiedzający ją mogli cieszyć się błogim spokojem. Liczba przyjmowanych turystów ma limit, a na wyspach panuje nakaz ciszy. Jest więc to idealny kierunek na romantyczną podróż poślubną. Aby poznać szczegóły tego, jak zorganizować taki wypad, zajrzyj do artykułu: Zobacz, jak wygląda raj na wodzie - Malediwy jako kierunek dla nowożeńców. Jaki to koszt?

Artykuł sponsorowany