Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej jako jedna z pierwszych polskich wytwórni podpisało umowę z Google i uruchomiło własny kanał na YouTube. W ten sposób chce walczyć z piractwem i udostępniać młodym widzom w jednym miejscu wszystkie swoje filmy.

Dzięki porozumieniu pomiędzy bielskim SFR a Google wytwórnia może samodzielnie usuwać nielegalne treści z tej platformy. W rezultacie w ostatnim czasie usunięto kilka tysięcy tzw. pirackich filmów z Bolkiem i Lolkiem, Reksiem czy Baltazarem Gąbką. Równocześnie studio uruchomiło własny kanał w serwisie YouTube, gdzie najmłodsi widzowie znajdą bajki wyprodukowane w Bielsku-Białej.

 - Podpisanie umowy pozwoliło SFR podjąć skuteczną walkę z nielegalnym rozpowszechnianiem naszych treści na tej platformie. Obecnie głównym celem naszego kanału jest promocja produkcji SFR, zarówno tej dawnej, jak i najnowszej. Niestety, do dnia dzisiejszego przychody z dystrybucji w sieci w żaden sposób nie są porównywalne z dystrybucją tradycyjną, stąd na naszym kanale udostępnianie filmów będzie miało charakter rotacyjny, tak by cały kontent był w dalszym ciągu atrakcyjny dla tradycyjnych odbiorców, takich jak stacje telewizyjne - tłumaczy Andrzej Orzechowski, dyrektor SFR.

Kanał bielskiej wytwórni dostępny jest TUTAJ.

bak