Na zboczu Szyndzielni w Bielsku-Białej powstała kolejna trasa rowerowa Enduro Trails. „SahAira” o długości blisko 1,8 km oznaczona została kolorem czerwonym (dla zaawansowanych kolarzy górskich). Rowerzyści wjadą na nią wiosną. Do tego czasu korzystanie ze ścieżki jest zabronione.

Budowę trzynastej górskiej ścieżki w kompleksie Enduro Trails w Bielsku-Białej oficjalnie zakończono kilka dni temu. „SahAira”, bo taką nazwę otrzymała, ma blisko 1800 metrów długości i zlokalizowana jest na zboczu Szyndzielni. Nowa ścieżka zaczyna się jako odnoga niebieskiej (średnio-zaawansowanej) RockNRolli”, a jej górna część przebiega przez popularną Saharę. Dalej trasa otrzymała kolor czerwony (dla zaawansowanych miłośników kolarstwa górskiego).

W dolnej fazie jej nawierzchnia staje się naturalna, a w końcówce biegu łączy się z kolejną ścieżką - Gondola. Oficjalne otwarcie nowej trasy nastąpi wiosną. Nowa atrakcja zostanie wtedy ponownie zagęszczona i utwardzona. Do tego czasu korzystanie ze ścieżki jest surowo zabronione.

bak

Foto: Enduro Trails