Od początku listopada w Galerii Sfera w Bielsku-Białej działa Fundacja Onboard365. Pod tym tajemniczym skrótem pracuje grupa innowatorów, która popularyzuje letnie i zimowe sporty deskowe oraz wykorzystanie desek z napędem elektrycznym w codziennym transporcie.

Na osoby odwiedzające lokal fundacji na drugim piętrze Galerii Sfera II czeka wiele bezpłatnych atrakcji, w tym testy longboardów i napędów elektrycznych, warsztaty produkcji własnych pojazdów, kącik dziecięcy, prelekcje i pokazy.

- Nasz projekt promuje proaktywność, zdrowy styl życia i ekologię przez zastosowanie naturalnych materiałów oraz silników elektrycznych - tłumaczy prezes fundacji Mariusz Poznań. - Małe pojazdy elektryczne zrobione z drewna są nie tylko ekologiczne, ale też niezwykle praktyczne. Łatwo z nim wejść do autobusu, wozić go w bagażniku samochodowym - dodaje.

Poza darmowymi atrakcjami w siedzibie OnBoard365 można m.in. odbyć lekcję jazdy na desce, zorganizować deskowe urodziny dla dzieci lub zapisać się na wyjazd na stok czy pumptrack. Do OnBoard365 można przyjść przez siedem dni w tygodniu w godz. 12:00-19:00. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

bb