Zarząd okręgowy bielskiego PiS zatwierdził wczoraj „jedynki” na listach w wyborach do Rady Miejskiej. Listy otworzą m.in. Przemysław Drabek i Janusz Buzek. Jak ustalił nasz portal, wśród kandydatów pojawi się kojarzona z lewicą była radna i poseł Bożena Kotkowska.

W okręgu nr 1 (Komorowice Śląskie, Komorowice Krakowskie, Hałcnów, Biała Północ, Dolne Przedmieście i Biała Krakowska) liderem listy będzie kandydat na prezydenta miasta Przemysław Drabek, a w okręgu nr 2 (Stare Bielsko, Piastowskie, Mieszka I, Polskich Skrzydeł, Wojska Polskiego, Kopernika i Wapienica) radny Konrad Łoś.

Listę w okręgu nr 3 (Górne Przedmieście, Słoneczne, Bielsko Południe, Biała Śródmieście, Śródmieście Bielsko, Grunwaldzkie i Biała Wschód) otworzy były radny Andrzej Gacek, a na trzeciej pozycji znajdzie się kojarzona z lewicą była miejska radna i poseł Bożena Kotkowska. „Jedynką” w okręgu nr 4 (Lipnik, Złote Łany, Leszczyny, Straconka i Mikuszowice Krakowskie) zostanie Maksymilian Pryga, bliski współpracownik wiceministra Stanisława Szweda. W okręgu nr 5 (Beskidzkie, Karpackie, Aleksandrowice, Kamienica i Mikuszowice Śląskie) pierwsze miejsce przypadnie Januszowi Buzkowi.

Do Rady Miejskiej chcą się ponownie dostać Barbara Waluś, Grażyna Nalepa, Roman Matyja, Bronisław Szafarczyk oraz Piotr Ryszka.

bak