Mini Tour de Pologne jest największym wydarzeniem kolarskim dla dzieci i młodzieży w Polsce. Mogą w nim startować dziewczynki i chłopcy w wieku od 7 do 14 lat. Wyścigi zaplanowano w pięciu miastach etapowych 75. Tour de Pologne, w tym 8 sierpnia w Bielsku-Białej.

Wydarzenie podzielone jest na rowerową paradę dla najmłodszych oraz wyścigi dla nastoletnich. Parada oraz wyścigi odbywają się w wybranych miastach etapowych Tour de Pologne UCI World Tour. Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny.

Najmłodsze dzieci (w wieku 7-12 lat) wystartują w rowerowej paradzie, gdzie najważniejsza będzie dobra zabawa i niepowtarzalne emocje w roześmianym peletonie. W Bielsku-Białej dzieci pojadą na trasie o długości 4,6 km. Natomiast starsze dzieci (11-14 lat) zrzeszone w klubach, z licencjami, wystartują w wyścigu kolarskim Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Czołowe trójki i najlepsza drużyna zostaną nagrodzone na podium w Bukowinie, a więc tam, gdzie 10 sierpnia skończy się 75. Tour de Pologne.

Każdy uczestnik musi mieć swój rower i kask - to jedyne wymagania. W ramach pakietu startowego każde dziecko dostanie koszulkę, czapeczkę i bidon rowerowy, a na mecie każde odbierze piękny medal, pamiątkę na lata. Patronat nad Kinder+Sport Mini Tour de Pologne objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Portal bielsko.biala.pl jest Regionalnym Partnerem Medialnym 75. Tour de Pologne UCI World Tour.

Zapisy do udziału w paradzie oraz wyścigach przyjmowane są do 27 lipca przez stronę www.minitourdepologne.pl oraz w biurze zawodów w dniu wyścigu, o ile nie zostanie przekroczony limit dostępnych miejsc. Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Organizatorem Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest Lang Team. To instytucja szczególnie zasłużona w popularyzacji kolarstwa w Polsce. Jej założycielem i szefem jest znakomity polski sportowiec Czesław Lang - pierwszy kolarz z dawnego „bloku wschodniego”, który podpisał kontrakt zawodowy. Odnosił sukcesy w prestiżowych wyścigach, takich jak Tirreno Adriatico (1983) i Giro d’Italia (1986). Jest srebrnym medalistą olimpijskim w szosowym wyścigu indywidualnym (1980), a także srebrnym (1977) i brązowym (1979) medalistą drużynowych mistrzostw świata na 100 km.

bb