Bezpłatne badania medyczne, występy artystyczne, taniec z ogniem, zbiórka publiczna z atrakcyjnymi prezentami oraz smakowity poczęstunek - to część atrakcji przygotowanych z okazji corocznego pikniku „Bądź zdrów” na bielskim osiedlu Złote Łany.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Złote Łany” i Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany zapraszają mieszkańców osiedla na coroczny Piknik „Bądź zdrów”, który odbędzie się w niedzielę, 24 czerwca na terenach ogródków działkowych - wejście od ul. Liściastej (część medyczna) oraz na terenach rekreacyjnych koło placu zabaw Agnieszka (część artystyczna).

W programie szeroki wachlarz bezpłatnych badań medycznych dla seniorów, które zostały dobrane w taki sposób, aby korzystający z nich otrzymali diagnozę w sprawie konieczności dalszej diagnostyki u specjalistów w przypadku, jeśli wyniki będą niekorzystne. Będą to badania poziomu cukru, ciśnienia, pojemności płuc, wzroku, palpacyjne piersi, gęstości kości w kierunku osteoporozy oraz wieku serca, które pozwoli stwierdzić ewentualne zagrożenie zawałem bądź udarem mózgu. Wszystkie badania można wykonać w jednym miejscu w godz. 10:00-15:00.

Podczas pikniku można będzie również skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji lekarza rodzinnego, diabetologa, optometrysty, dietetyka, promotora zdrowia, podologa i rehabilitantów. Warsztaty udzielania pierwszej pomocy poprowadzą ratownicy z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

W godz. 16:00-21:00 odbędzie się część artystyczna, na którą złożą się m.in.
- pokaz i nauka zumby,
- występ iluzjonisty Tomasza Soi, finalisty czwartej edycji „Mam Talent”,
- gry i zabawy, konkursy rodzinne z nagrodami,
- spektakl kolorowego światła Phoenix Poi Group,
- pokaz fire show.
 
Ważną częścią imprezy będzie tradycyjne spotkanie seniorów, które odbędzie się w godz. 14:00-16:00 na terenie bazaru (wejście od strony przystanku MZK lub z boku bloku przy ul. Jutrzenki 33). W programie poczęstunek, wspólne śpiewanie i występ senioralnej grupy teatralnej. W trakcie imprezy zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna połączoną z atrakcyjnymi prezentami. Zebrane środki wspomogą działania charytatywne na rzecz mieszkańców osiedla.
 
bb
 
Foto: Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany