Na rynku znajdziemy mnóstwo preparatów antycellulitowych. Od kremów za około 10 zł po takie za kilkaset. Producenci kuszą nas hasłami reklamowymi i obietnicami powiększenia piersi o kilka rozmiarów. Zacząć należy od tego, że jest to po prostu niemożliwe. Nie istnieje kosmetyk, który da efekt taki sam, jak zabieg powiększania biustu.

Jeżeli chcemy wybrać dobry preparat, musimy mieć realistyczne oczekiwania. Skuteczny krem do biustu jest w stanie znacznie poprawić jakość skóry, ujędrnić ją i wzmocnić. Dzięki temu piersi będą miały ładniejszy kształt i wyglądać będą na większe. Dlatego najlepszym wyborem będzie krem na ujędrnianie biustu. Jaki dokładnie wybrać? Zobacz RANKING.

Czytaj skład produktów!

To najważniejsza zasada. Choć początkowo może się wydawać, że to niełatwe zadanie, to jest to jedyny sposób na sprawdzenie, czy nasz krem na ujędrnienie biustu będzie faktycznie działał. Dlatego będąc w drogerii warto skorzystać z internetu w telefonie i po prostu sprawdzić składniki, których nazwy brzmią tajemniczo.

Naturalny skład

Dużo mówi się o naturalnych składach kosmetyków. Nie bez powodu. Chemiczne składniki nie przynoszą żadnych długofalowych korzyści. Często są to po prostu tanie wypełniacze, które tworzą na powierzchni skóry gładką warstwę, co może sprawiać wrażenie, że skóra jest wygładzona. Ale po zmyciu tej warstwy cały efekt znika. Ponadto chemiczne dodatki mogą wysuszać i podrażniać w dłuższej perspektywie czasu. Oto najczęściej stosowane chemiczne dodatki, których warto unikać:

  • silikony: stosuje się je w kosmetykach takich, jak kremy, podkłady czy odżywki do włosów. Tworzą na skórze warstwę, która daje wrażenie gładkości. Jednakże ciężkie silikony mogą obciążać, podrażniać, zatykać pory oraz powodować wysychanie.
  • parabeny: są konserwantami, które znacznie przedłużają żywotność kosmetyków. Część lekarzy uważa, że mogą przenikać do organizmu i powodować poważne choroby. W składach kosmetyków występują pod hasłami zawierającymi w nazwie słowo paraben.
  • alkohol: należy wystrzegać się słowa alcohol występującego na liście składników. Substancja ta może bowiem wysuszać i podrażniać skórę. Ale uwaga! Nie należy się obawiać składników określanych jako Cetyl Alcohol oraz Cetearyl Alcohol, gdyż mają one działanie nawilżające i nie wykazują negatywnego wpływu na nasz organizm.
  • PEGi i PPGi: na liście składników występują zarówno w formie skróconej (PEG i PPG), jak i pełnej (Polyethylene Glycol). Działają na skórę rozpulchniająco i osłabiająco, przez co łatwiej ulega ona podrażnieniom i uszkodzeniom.
  • sztuczne barwniki i substancje zapachowe: mogą działać na skórę wysuszająco i drażniąco.

Jakie składniki powinny zawierać kremy ujędrniające do biustu?

Wiemy już, jakich składników nie powinien zawierać krem ujędrniający do biustu. Pora dowiedzieć się, jakie substancje powinny się w nim znaleźć. Szukajmy składników aktywnych o działaniu nawilżającym, ujędrniającym, regenerującym oraz wzmacniającym naczynia krwionośne. Taka optymalna kompozycja najlepiej wpłynie na stan naszej skóry.

Podstawę kremu powinny stanowić właśnie składniki nawilżające. Przesuszona skóra staje się słaba, podatna na uszkodzenia, mało elastyczna i wiotka. Utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia ma kluczowe znaczenie dla zdrowego stanu skóry. W składach kosmetyków poszukiwać można takich nawilżających wyciągów, jak: acanthopanax senticosus extract, wyciąg z kwiatów lawendy, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z pąków oraz dipalmitoyl hydroxyproline.

Ujędrniające serum do biustu powinno zawierać oczywiście składniki ujędrniające. Dzięki nim skóra będzie w stanie „dźwigać” ciężar biustu, a same piersi odzyskają atrakcyjniejszy kształt. I tu zadziałają takie składniki, jak: acanthopanax senticosus extract, wyciąg z kwiatów lawendy, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z pąków.

Ważną rolę odgrywają również substancje regenerujące. Dzięki nim odbudowane zostają włókna kolagenowe oraz włókna elastyny, a skóra staje gęstsza i mocniejsza. Poszukiwać należy takich składników, jak wymieniany już acanthopanax senticosus extract oraz wyciąg z kwiatów lawendy.

Ostatnią grupą są składniki poprawiające mikrokrążenie i wzmacniające naczynka. Aspekt ten pozytywnie odbija się  na detoksykacji tkanek, redukowaniu opuchlizny, poprawie nawilżenia, dotlenienia i odżywienia skóry. Wymienić można tu chociażby: wyciąg z kwiatów lawendy, ekstrakt z pąków oraz kofeinę.

Znalezienie kremu, który spełniałby powyższe wymagania nie jest łatwe, ale możliwe. Przykładem jest balsam ujędrniający do biustu Frashe.

Opinie o Frashe

- Stosowałam już wiele kremów do biustu i nigdy nie byłam zadowolona z efektów. Po prostu, nie widziałam żadnej różnicy. Z polecenia zdecydowałam się nabyć Frashe i to był strzał w dziesiątkę. Mój biust wygląda o wiele bardziej atrakcyjnie, ma ładniejszy kształt i wydaje się większy. Serdecznie polecam go wszystkim paniom - mówi pani Renata z Warszawy. 

- Kupiłam Frashe, bo zachęciły mnie pozytywne opinie w internecie. I nie zawiodłam się! Nie wiedziałam, że krem może tak zmienić wygląd biustu. Nigdy nie miałam dużych piersi, ale teraz są one optycznie krąglejsze i widocznie bardziej jędrne. Na pewno kupię kolejne opakowanie, gdy skończy mi się krem - zapewnia pani Marta z Gdyni.

Podsumowanie

Chcąc znaleźć skuteczny krem, który poprawi wygląd biustu, należy kierować się kilkoma zasadami. Najważniejsze to czytać składy kosmetyków, bo tylko tak jesteśmy w stanie stwierdzić, czy krem będzie skuteczny. Warto sięgać po preparaty, które są pozbawione chemicznych dodatków, a zawierają jak najwięcej składników aktywnych o działaniu nawilżającym, ujędrniającym, regenerującym oraz poprawiającym mikrokrążenie. I pamiętajmy o realistycznych oczekiwaniach wobec takiego kosmetyku! Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Artykuł sponsorowany