Straż Miejska w Bielsku-Białej wspólnie z Komendą Miejską Policji prowadzi społeczną kampanię znakowania rowerów. Procedura polega na naniesieniu markerem UV numeru telefonu właściciela na elementy roweru oraz rejestracji w komputerowej bazie danych.

Porozumienie o współpracy w akcji „Oznakuj rower” podpisali komendant Straży Miejskiej Grzegorz Gładysz oraz szef bielskiej policji insp. Dariusz Matusiak. Głównym celem kampanii jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży jednośladów. 

Procedura polega na naniesieniu markerem UV numeru telefonu właściciela na elementy roweru. Każdy rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania. Znak będzie umieszczany w takich miejscach, jak rama pod kierownicą, ramię tylnej przekładni i przedni widelec, ale w rowerach o dużej wartości strażnicy zalecają oznakowanie dodatkowych elementów: sztycy siodełka, sztycy kierownicy i obręczy kół.

Rejestracja w komputerowej bazie danych Straży Miejskiej odbywa się na podstawie osobistego oświadczenia właściciela roweru (osoba pełnoletnia) oraz jego dokumentu tożsamości. Znakowanie odbywa się siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Kołłątaja 10 - od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 oraz 16-18, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod numerem telefonu 33 8228114 wew. 113 lub 313.

bb