Znamy już finalistów VII Festiwalu Książki, który odbędzie się 21 kwietnia w Bielsku-Białej. W ostatecznej rozgrywce udział wezmą zespoły z czterech bielskich szkół podstawowych oraz z Bestwiny, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic i Porąbki.

W latach 2010-2014 w Bielsku-Białej odbyło się pięć edycji Festiwalu Książki, które przygotowało nieistniejące już  Kolegium Nauczycielskie. Od 2016 roku organizatorem festiwalu jest Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” we współpracy z  Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką oraz Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.

Celem imprezy jest promowanie czytelnictwa dzieci, zachęcanie do czytania, przekazywanie w atrakcyjnej formie wiedzy o książce i literaturze oraz umożliwienie swobodnej ekspresji wrażeń czytelniczych. Oferta skierowana jest także do nauczycieli zaangażowanych w swoją pracę i przekonanych o wadze propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Do udziału w festiwalu kwalifikowane są zespoły na podstawie zgłoszeń oraz konkursu zbiorowych prac pisemnych lub prezentacji multimedialnej przygotowanych przez reprezentantów danej szkoły. Po potwierdzeniu zgłoszenia przez organizatorów, każda ekipa przygotowuje krótką inscenizację (pantomima, recytacja, itp.) wybranego fragmentu z literatury dziecięcej, która zostanie pokazana jurorom i pozostałym uczestnikom finału. Autorzy najlepszej inscenizacji otrzymają Nagrodę Główną Festiwalu.

VII Festiwal Książki odbędzie się 21 kwietnia w w RODN "WOM" w Bielsku-Białej. Do finału komisja konkursowa zakwalifikowała zespoły z następujących szkół:
SP 9 w Bielsku-Białej (nauczyciel: Sabina Łanucha),
SP 13 w Bielsku-Białej (nauczycielki: Aleksandra Marcelińska, Wioletta Oleksy-Nocoń, Danuta Ostrowska-Michalska, Katarzyna Moczydłowska),
SP 22 w Bielsku-Białej (Monika Lewandowska, Barbara Wesołowska),
SP 37 w Bielsku-Białej (Jadwiga Dziopak),
SP w Bestwinie (Katarzyna Krywult),
SP 3 w Cieszynie (Agnieszka Chromik),
SP 4 w Czechowicach-Dziedzicach (Alicja Wojtas-Herok),
SP w Porąbce.

Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym VII Festiwalu Książki. Więcej informacji o Festiwalu Książki znajdziesz TUTAJ.

bb