Warto dbać o swoje zdrowie i przedłużyć życie, bo jak się okazuje, naprawdę niewiele potrzeba, by to zrobić. Wystarczy tylko trochę chęci i motywacji, a w zamian otrzymamy dawkę energii, dobrej zabawy i dłuższe życie. Naukowcy polecają grę w squasha.

Naukowcy przeprowadzili badania rodzajów aktywności sportowej, które mogą wydłużyć życie, a także pomagają zmniejszyć zagrożenie zawału i chorób układu sercowo-naczyniowego (krwionośnego). Ich zdaniem, najlepsze dla organizmu, w tym przede wszystkim zdrowia, są: aerobik, jazda na rowerze, pływanie, badminton, tenis oraz squash.

Takie wyniki badań opublikował znany portal British Journal of Sports Medicine. Angielskie badania zostały przeprowadzone pomiędzy 1994 a 2008 rokiem na grupie liczącej ponad 80 tys. dorosłych Anglików oraz Szkotów. Podczas tego badania naukowcy wyodrębnili dyscypliny sportu oraz ćwiczenia, które mogą najbardziej przyczynić się do przedłużenia naszego życia. Ankietowani zostali zapytani, ile czasu tygodniowo uprawiają sport i jaka to konkretnie dyscyplina. Średnia wieku ankietowanych wynosiła 52 lata.

Po przeprowadzeniu badań okazało się, że tylko 44 proc. ankietowanych uprawiało jakieś sporty w zalecanej dawce tygodniowej. Naukowcy przez dziewięć lat monitorowali też śmiertelność wśród osób biorących udział w badaniu. Zmarło 8790 osób, w tym z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego aż 1909. Porównywano ryzyko śmierci między osobami, które nie uprawiały sportu, do tych, które regularnie były aktywne fizycznie, uprawiały sporty rakietowe, aerobik, jazdę na rowerze czy pływanie.

Warto zwrócić uwagę, że nie zauważono większego wpływu na wydłużenia naszego życia przy takich sportach, jak bieganie, rugby czy piłka nożna. Badacze jednak zastrzegli, że wśród osób ankietowanych sporty te były wymieniane rzadko oraz bez systematycznego uprawiania.

Przepis na dłuższe życie dzięki grze w squasha możecie zrealizować w Bielsku-Białej w drugim pod względem wielkości klubie w Polsce - Enjoy Squash&Fitness. Niezwykła atmosfera, najlepsze towarzystwo, specjalnie wyszkolona kadra, to wszystko doda Wam pełnej mobilizacji i pozwoli na aktywne dbanie o własne zdrowie przy okazji sportowej rywalizacji i dobrej zabawy.

W klubie już od 2014 roku prowadzone są rozrywki największej ligi squasha w Polsce. To właśnie w Enjoy Squash&Fitness odbyły się VDC i Dental-Care Mistrzostwa Świata Juniorów, dzięki czemu każdy mógł podziwiać młode talenty w tej dyscyplinie sportu. Mecze odbywały się zarówno w klubie, jak i na szklanym korcie na placu Chrobrego w centrum Bielska-Białej. Każdy z mieszkańców oraz przyjezdnych mógł zobaczyć squash w niecodziennej oprawie, a także spróbować swoich sił na korcie.

Jeśli nie próbowaliście swoich sił w tej pięknej dyscyplinie sportu, jest teraz ku temu znakomita okazja. Enjoy przygotował dla Czytelników dwadzieścia zaproszeń na zajęcia pod kierunkiem Macieja Klisia, właściciela klubu, który był trenerem reprezentacji Polski w latach 2009-2014. Zaproszenia uprawniają również do miesięcznego udziału w zajęciach fitness prowadzonych w klubie. Aby je zdobyć, wystarczy wysłać maila na adres: [email protected] lub wiadomość na profilu w portalu Facebook.

Więcej informacji o zajęciach w klubie Enjoy Squash&Fitness znajdziesz tutaj.

Artykuł sponsorowany

Artykuł powstał na podstawie: http://pansquash.pl/2017/01/03/squash-wydluza-zycie/