Rok 2016 w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej upłynął pod znakiem dużych inwestycji, które kosztowały łącznie ponad 5,4 mln zł. Za te pieniądze nie tylko zakupiono nowoczesny sprzęt medyczny ale także zakończono pierwszy etap remontu jednego z pawilonów.

 - Pod względem zakupów inwestycyjnych dotyczących szpitalnej bazy diagnostyczno-medycznej zakończony właśnie rok był dla nas dobry. Wartość zakupionego sprzętu wynosi bowiem łącznie blisko 3,6 mln zł. W tej kwocie mieszczą się wydatki związane z nabyciem nowego tomografu komputerowego, cyfrowego aparatu rentgenowskiego, aparatu USG, gastrofiberoskopu wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem, stołu operacyjnego oraz aparatu do laseroterapii - informuje Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Miniony rok przyniósł również zakończenie pierwszego etapu remontu pawilonu nr 5, w którym za kilka miesięcy ruszyć ma dziecięca opieka psychiatryczna. Za ponad 1,8 mln  zł zrealizowano termomodernizację obiektu, w ramach której m.in. wymieniono sieci instalacyjne, poszycie dachowe i okna, położono nową elewację oraz zamontowano blisko sto ogniw fotowoltaicznych. - Był to kolejny rok z rzędu, w którym przyjęliśmy większą liczbę pacjentów - zarówno do hospitalizacji na oddziałach, jak i w specjalistycznych poradniach. Z tytułu tzw. nadwykonań NFZ zalega nam z zapłatą około 700 tys. zł, ale mamy nadzieję, iż wzorem lat ubiegłych, wkrótce otrzymamy te pieniądze - tłumaczy Odrzywołek.

Wkrótce szpital ogłosi przetarg na kolejny etap modernizacji pawilonu nr 5, który dotyczyć będzie adaptacji wnętrza budynku na potrzeby psychiatrii dziecięcej. Obiekt powinien być w pełni gotowy do nowych zadań na przełomie pierwszego i drugiego kwartału. W dziecięcym szpitalu planowane jest też rozpoczęcie kompleksowej informatyzacji oraz remontu elewacji pawilonu nr 1, w którym mieści się oddział niemowlęcy oraz administracja. Zakończenie tych dwóch inwestycji ma nastąpić w 2018 roku.

bb

Foto: materiały prasowe Szpitala Pediatrycznego