Przejazd pomiędzy dwoma przystankami w centrum Bielska-Białej oraz podróż przez całe miasto, a nawet poza jego granice administracyjne kosztuje pasażera 3 zł (1,5 zł ulgowy). W najbliższym czasie taryfa MZK nie ulegnie zmianie. Biletów na krótkie trasy nie będzie.

 - Dlaczego w mieście nie ma biletu na krótkie odcinki, powiedzmy 10 czy 15-minutowe w cenie biletu ulgowego? Wolicie, żeby autobusy woziły "powietrze" niż pasażerów? Sam wolę iść 20-30 minut z Karpackiego na Michałowicza (2x dziennie) niż dać 3 zł za bilet. 1,50 zł już bym dał - czytamy w komentarzu pod artykułem MZK ma coraz mniej pasażerów.

Podobne pytania zadają pasażerowie, którym w Bielsku-Białej brakuje tańszych biletów uprawniających do przejazdu na krótkich trasach. W ślad za komentarzami Czytelników portalu, pytanie o możliwość wprowadzenia biletu czasowego 15-20 minutowego zadaliśmy w MZK w Bielsku-Białej. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że przewoźnika satysfakcjonuje sprzedaż biletów czasowych: 60-minutowych, jednodniowych oraz weekendowych.

 - Nie prowadzimy prac nad wprowadzeniem biletów o mniejszym zakresie czasowym - poinformowała nas Mariola Duda, kierownik kas biletowych MZK. Na pytanie, czy miejski przewoźnik wykonywał analizy związane z koniecznością wprowadzenia tego typu biletów, odpowiedzi nie uzyskaliśmy.

bak