Czytelnicy się nie mylą. Na wczorajszej gali w Jaworzu korony Miss Beskidów oraz Miss Południa Nastolatek 2016 otrzymały kandydatki, które wygrały plebiscyt naszego portalu: Alicja Tabaka i Julia Jura. Oto jak prezentują się najpiękniejsze.

Finał najbardziej prestiżowych konkursów piękności w naszym regionie odbył się 29 maja podczas Pikniku Country w hotelu Jawor w Jaworzu. O koronę Miss Beskidów ubiegało się siedem kandydatek: Patrycja Więcek, Klaudia Czarnecka, Sabina Kamińska, Samanta Mima, Izabela Kubica, Alicja Tabaka oraz Natalia Błahut. Również siedem dziewcząt stanęło do rywalizacji o koronę Miss Południa Nastolatek: Klaudia Szczepaniak, Iga Biernat, Julia Jura, Aleksandra Hyra, Karolina Formas, Wiktoria Borkowska i Jagoda Sokołowska (kandydatki prezentowaliśmy w artykule Wszystkie są śliczne).

Zanim poznaliśmy werdykt jury, finalistki pokazały się publiczności w kilku odsłonach, w tym w stylizacji country według własnego pomysłu oraz przygotowanej przez firmę Świat Biustonoszy. W programie artystycznym wystąpili m.in. finalistka programu telewizyjnego Voice of Poland Gosia Bigaj oraz para taneczna ze Szkoły Tańca Cubana. Inną atrakcją były pokazy mody. Zaproszenie organizatorów przyjęła bielszczanka Klaudia Matlak, która niedawno zdobyła w Chinach tytuł drugiej najpiękniejszej mężatki świata (I wice Mrs. World 2016).

Jury miało twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie okazało się, że w głosowaniu sędziów zwyciężyły kandydatki będące faworytkami internautów. W plebiscycie ogłoszonym przez naszą redakcję przez miesiąc zbieraliśmy głosy Czytelników, którzy „lajkowali” zdjęcia poszczególnych kandydatek. Wygrały, obie ze znaczną przewagą nad rywalkami, Alicja Tabaka i Julia Jura. Są to najpiękniejsze dziewczęta internetu - Miss Beskidów i Miss Południa Nastolatek 2016 portalu bielsko.biala.pl.

Nowo wybrane Miss otrzymały korony z rąk ustępujących królowych piękności - Aleksandry Pyki i Klaudii Kucharskiej.

Wyniki konkursów Miss Beskidów 2016 i Miss Południa Nastolatek 2016
Miss Beskidów 2016 Alicja Tabaka (11)
I wicemiss Beskidów 2016 Patrycja Więcek (8)
II wicemiss Beskidów 2016 Samanta Mima (13)

Miss Południa Nastolatek 2016 Julia Jura (3)
I wicemiss Południa Nastolatek 2016 Karolina Formas (5)
II wicemiss Południa Nastolatek 2016 Aleksandra Hyra (4)

Wszystkie laureatki wezmą udział w kolejnym etapie konkursu Miss Polski. Tzw. zielone karty upoważniające do udziału w dalszych kwalifikacjach otrzymały także: Wiktoria Borkowska i Jagoda Sokołowska oraz Klaudia Czarnecka i Sabina Kamińska. Organizatorem wyborów jest agencja Grabowska Models, a nasz portal jest patronem medialnym tego wydarzenia. Warto dodać, że konkursy sygnuje Nowa Scena dla wyborów Miss Polski.

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć