Czwartek był kolejnym dniem Jarmarku „Idą Święta” na bielskiej starówce. Środek tygodnia i pogoda nie zachęciły wielu bielszczan do udziału w imprezie, która organizowana jest w naszym mieście po raz pierwszy. Wczoraj Rynek sprzyjał raczej kameralnym spotkaniom.

Czwartkowymi gwiazdami na scenie ustawionej na płycie Rynku byli wokaliści znani m.in. z telewizyjnego programu Voice of Poland: Asteya Dec i Tobiasz Staniszewski, którzy wystąpili solo oraz w duecie. Grono fanów żywiołowo reagowało, słysząc melodie znane z telewizji wzbogacone o repertuar nawiązujący do świąt. Wszystko w świetnym wykonaniu jednych z najlepszych głosów w Polsce. Był też konkurs kolęd i pastorałek. Wystąpiła Kasia Zaręba oraz zespoły This Cover Band i Pociąg Rock'N'Rol.

Dziś dalsza część jarmarku. Na stoisku "Psiej Ekipy" do nabycia będą ostatnie egzemplarze charytatywnego kalendarza, do którego pozowały zwierzęta czekające na adopcję. Na planie czworonogom towarzyszyły piękne modelki z Grabowska Models. Autorem fotografii do kalendarza jest nasz fotoreporter Piotr Bieniecki, a autorem oprawy graficznej - Iwona Olbrecht-Kozieł. Dochód ze sprzedaży posłuży zwierzętom znajdującym się w bielskim schronisku. Kolorowy, wielostronicowy kalendarz świetnie nadaje się na prezent.

Szczegółowy program Jarmarku „Idą Święta”, który po raz pierwszy poprzedza tradycyjne „Święta na Starówce” znajdziesz w naszym artykule Świąteczne atrakcje na starówce. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym jarmarku.

Foto: Piotr Bieniecki