Zainteresowanie spektaklem „Dziady”, który 31 października zostanie wystawiony na cmentarzu żydowskim w Bielsku-Białej przeszło wszelkie oczekiwania organizatorów. Bilety sprzedały się w ciągu kilku dni. Dlatego będzie dodatkowy spektakl.

 - Chcemy w niebanalny sposób przybliżyć widzom klasykę polskiej literatury oraz przekazać treści o przemijaniu człowieka i refleksji nad życiem doczesnym - informuje organizator wydarzenia, Dariusz Gajny. Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego w Bielsku-Białej odbędzie się w sali ceremonii domu pogrzebowego, co idealnie odda klimat i scenerię przedstawianego obrzędu.

Pomysł na tę realizację zrodził się dwa lata temu. Pierwotnie spektakl miał być wystawiany w ub. roku na terenie Starego Cmentarza Ewangelickiego w Bielsku w ramach akcji zbiórki funduszy i rewitalizacji obiektu, lecz został w ostatniej chwili odwołany przez parafię ewangelicką. Pod wpływem mieszkańców i środowisk kulturalnych organizatorzy powrócili do realizacji pomysłu, tym razem przy udziale Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, która dla przedstawienia sztuki udostępniła swój obiekt.

Dodatkowy spektakl na cmentarzu żydowskim w Bielsku-Białej odbędzie się 31 października o godz.22.00. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.dariuszgajny.pl/dziady.

Agnieszka Pollak-Olszowska