W ostatni weekend września na Starym Cmentarzu Ewangelickim w Bielsku-Białej odbędzie się rodzinna gra miejska. Trwają zapisy chętnych. Organizatorzy będą premiować drużyny przebrane za bielskich fabrykantów. Wydarzenie jest częścią Europejskich Dni Dziedzictwa.

W sobotę, 26 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2015 odbędzie się wydarzenie promujące akcję "Adopcja zabytkowego grobu". Uczestnicy gry miejskiej „Bielski Syjon” zwiedzą teren Starego Cmentarza Ewangelickiego i poznają historię miejscowych budowli. Organizatorzy liczą na to, że dzięki grze powiększy się grono wolontariuszy ratujących tę nekropolię poprzez adopcję jednego z zabytkowych grobów.

Grę "Bielski Syjon" organizuje Komitet Ratowania Starego Cmentarza Ewangelickiego wraz z projektem Bielsko-Biała bliżej nas. W tej niekonwencjonalnej zabawie mogą wziąć udział zespoły składające się z 2-5 osób (niepełnoletni pod opieką osoby dorosłej lub po przedstawieniu stosownej zgody). Ilość miejsc ograniczona. O uczestnictwie w grze miejskiej decyduje kolejność zgłoszeń. Na najlepsze zespoły czekają atrakcyjne nagrody.

Zbiórka o godz. 12.00 przed wejściem na Stary Cmentarz Ewangelicki od ul. Frycza-Modrzewskiego (obok LO im. Reja i WSA). Uwaga! Każda drużyna przebrana za bielskich fabrykantów otrzyma bonus punktowy. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziesz na www.facebook.com/ogrody.pamieci.

bb