Nawet kilka złotych może w tym przypadku uratować komuś życie. Stowarzyszenie Ratownicze Rescue prosi bielszczan o pomoc. Dzięki naszej ofiarności będzie można zakupić specjalistyczny sprzęt do ratownictwa medycznego. Czasu nie pozostało wiele!

Stowarzyszenie Ratownicze Rescue w Bielsku-Białej działa od siedmiu lat. Zajmuje się profilaktyką w zakresie bezpieczeństwa i edukacji prozdrowotnej. Prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Propaguje bezpieczne zachowania w sytuacjach, gdzie zagrożone jest życie lub zdrowie, szkoli młodzież w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz doskonali ratowników medycznych. Ratownicy ze stowarzyszenia wspierają zabezpieczenie imprez masowych.

Najnowszym projektem stowarzyszenia jest Mobilne Centrum Edukacji i Bezpieczeństwa. Za pośrednictwem strony poprostupomagam.pl bielszczanie mogą pomóc w zakupie sprzętu do prowadzonej przez stowarzyszenie działalności w szkołach, przedszkolach oraz dla ratowników do realizacji zadań z zakresu ratownictwa medycznego. Potrzebne są: fantomy do resuscytacji krażeniowo-oddechowej, treningowe półautomatyczne defibrylatory zewnętrzne AED-Treiner, automatyczny defibrylator zewnętrzny do terapii, zestaw ratownictwa medycznego PSP R1, łączność radiowa, sprzęt pokazowy dla najmłodszych dzieci, głowa do nauki przyrządowego udrażniania dróg oddechowych oraz sprzęt edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, tj. gaśnice, czujki dymu, itp.

 - Współpracujemy z prywatnym pogotowiem ratunkowym oraz OSP, służbą więzienną i policją. Na co dzień pomagamy innym, a teraz prosimy o pomoc Was. Każdy może pomóc nawet najdrobniejszą wpłatą. Jeden hamburger mniej, jedno piwo mniej i na pewno nie odczujecie tego w dłuższym okresie czasu, zaś my i nasi podopieczni odczujemy to na bardzo długo - apeluje Michał Piech ze Stowarzyszenia Ratowniczego Rescue.

Do tej pory Mobilne Centrum Edukacji i Bezpieczeństwa wsparło ponad 50 osób. Do zakończenia zbiórki pozostały 44 dni. Aby pomóc, należy wejść na stronę http://poprostupomagam.pl/?view=donation&campaign_id=22  i kliknąć przycisk pomagam.

bb