Kilka tysięcy osób stawiło się wczoraj w na Przystanku ProchOFFnia w Międzyrzeczu Górnym, by posłuchać muzyki. Gwiazdą wieczoru był zespół „Piersi”.

Koncerty mają charakter cykliczny, w tym roku odbyła się trzecia edycja wydarzenia. – Impreza rozpoczęła się kilkunastokilometrową paradą motocykli i zabytkowych samochodów. Na scenie w pierwszej kolejności wystąpiły zespoły muzyczne z naszej okolicy, w tym zwycięzca konkursu kapel, który organizował klub ChaCharnia w Czechowicach-Dziedzicach. Po nich pojawiły się kapele z wieloletnim dorobkiem muzycznym - "Nocna Zmiana Bluesa", "KSU" oraz „Piersi”. W przygotowanie tego wydarzenia zaangażowało się wiele różnych osób, w tym przeszło 150 strażaków z lokalnych OSP – powiedzieli nam Krzysztof Wieczerzak, zastępca Wójta Gminy Jasienica, prezes OSP Międzyrzecze Górne oraz Stanisław Cypcer, wiceprezes OSP Międzyrzecze Górne.

Pomysłodawcą muzycznego przystanku byli forowicze międzyrzeckiego forum. Zaangażowali się w niego także druhowie z OSP Międzyrzecze Górne. Z roku na rok, na terenie dawnego magazynu amunicji spotyka się coraz więcej gości. - W zasadzie jeździmy na zloty motocyklowe w całej Polsce, tu jesteśmy już po raz drugi. Staramy się być wszędzie tam, gdzie przyjeżdżają motocykliści. Przystanek ProchOFFnia jest doskonałą okazją ,by spotkać się z kolegami, znajomymi i posłuchać dobrej muzyki – powiedzieli nam Dorota i Andrzej, para motocyklistów z Czechowic-Dziedzic.

Przystanek ProchOFFnia jest imprezą organizowaną przez OSP Międzyrzecze Górne, Stowarzyszenie Wspólna Inicjatywa Rozwoju Gminy Jasienia oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza. Patronat nad imprezą objęli Starosta Bielski, Wójt Gminy Jasienica oraz nasz portal.

Tekst i foto: Mirosław Jamro