Wiele wskazuje na to, że po latach oczekiwania podróż z Bielska-Białej do Żywca będziemy mogli odbyć w komfortowych warunkach. Prawdopodobnie w najbliższy poniedziałek zostanie udostępniony kierowcom odcinek S69 między Buczkowicami a Żywcem.

 - Do końca tygodnia mają potrwać odbiory techniczne. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, otwarcie odcinka drogi ekspresowej S69 Buczkowice-Żywiec nastąpi w poniedziałek - poinformował nas Mirosław Szemla, wicewojewoda śląski.

Przypomnijmy, że realizacja tej strategicznej z punktu widzenia naszego regionu inwestycji od początku napotykała liczne trudności, a termin jej ukończenia wielokrotnie był przesuwany. W toku prac doszło nawet do zmiany wykonawcy. Rok temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostatecznie zleciła dokończenie inwestycji firmie Mota-Engil Central Europe S.A.

Gdy 6 listopada 2014 został oddany do eksploatacji odcinek Mikuszowice-Buczkowice, brakowało już tylko niecałych 10 km, by połączyć Bielsko-Białą z Żywcem wygodną drogą ekspresową. Kierowcy czekali na nią od lat i wszystko wskazuje na to, że wreszcie się doczekają.

MCI