Już w najbliższy weekend, 25-26 kwietnia w Międzybrodziu Żywieckim odbędzie się najważniejszy cykl zawodów w zjeździe na rowerach - Diverse Downhill Contest. Zawody na legendarnej Górze Żar wyłonią najlepszych w tym roku zawodników w naszym kraju.

 - Downhill jest dyscypliną sportu, która polega na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonej trasy biegnącej w dół. Trasy obfitują w wiele  niebezpiecznych zakrętów, zarówno naturalnych, jak i sztucznych przeszkód, tj. skocznie, bandy ziemne, korzenie, kamienie, głazy. To dyscyplina bardzo wymagająca, którą porównać można do zjazdu na nartach.  To sport, w którym  liczą się umiejętności techniczne, analityczne i szybkie myślenie - informuje Tomasz Gagat, organizator zawodów. - Zapowiada się spektakularne widowisko z czołówką polskiego dowhillu na czele - nie może Was tam zabraknąć! - dodaje.

Przypominamy, że wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i uchylamy rąbka tajemnicy w sprawie atrakcji specjalnych przygotowanych dla zawodników oraz kibiców. Jedną z nich jest Monster Whip Contest - konkurs na najlepiej wykonany skok z tzw. whip`em, który zostanie rozegrany przy dolnej stacji kolei linowo-torowej na górę Żar po sobotnich treningach o godz. 19:00. Dla najgłośniejszej ekipy kibiców - konkurs Best Fans Contest.

Dla wszystkich fotografów konkurs fotoreporterski - Diverse Photo Contest na najciekawsze zdjęcie z zawodów. Konkurs w pierwszym etapie zostanie ogłoszony i rozegrany na oficjalnym profilu na Facebooku, a w drugim rozstrzygnięty na portalu interia.pl. Do wygrania  bon na 1000 zł do zrealizowania w sklepach Diverse na terenie całej Polski. Przez cały dzień zawodów na wyznaczonej trasie oraz wydzielonych strefach kibica nie zabraknie dj oraz dobrej muzyki.

HARMONOGRAM zawodów

DZIEŃ PRZED ZAWODAMI (SOBOTA - DZIEŃ TRENINGOWY)
godz. 08:00 - 13:00 - przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych
godz. 08:00 - 09:00 - obowiązkowa piesza inspekcja trasy przez zawodników (dotyczy zawodników z licencją PZKol.)
godz. 09:00 - 16:00 - obowiązkowy trening z zatrzymywaniem (dotyczy zawodników z licencją PZKol.)
godz 16:00 - 18:00 - trening non stop dla zawodników z licencją PZKol.

DZIEŃ ZAWODÓW (NIEDZIELA)
godz. 6:30 - odprawa służb zabezpieczających
godz. 8:00 - wywieszenie list startowych w biurze zawodów
godz. 07:00 - 09:30 - trening dla wszystkich kategorii
godz. 09:30 - 10:30 - trening tylko dla zawodników z licencją PZKol.
godz. 11:00 - 13:00 - eliminacje
godz. 14:00 - 17:00 - finał
30 minut po zakończeniu finału - dekoracja zwycięzców

Góra Żar to miejsce wyjątkowe, z którego rozciąga się przepiękna panorama na krainę jezior i zalewów Beskidu Żywieckiego. Niezwykłe widoki oraz podziwianie podniebnych akrobacji pobliskiej szkoły szybowcowej i paralotniarskiej to tylko jedne z licznych walorów turystycznych tego obszaru. Wypożyczalnia hulajnóg górskich, zjeżdżalnia pontonowa, park linowy i plac zabaw dla najmłodszych stanowią idealny plan na spędzenie czasu z rodziną na łonie natury.

Po więcej informacji zapraszamy na:
oficjalną stronę: www.downhillcup.eu
profil na Facebooku: www.facebook.com/downhillcontest
stronę organizatora: www.sportainment.pl.

Artykuł sponsorowany