Ponad 20 kobiet z małymi dziećmi w wózkach spotkało się na lotnisku w bielskich Aleksandrowicach, aby spędzić aktywną godzinę. Projekt BuggyGym to nie tylko fitness dla mam po porodzie. Inicjatorką ćwiczeń jest Czeszka mieszkająca w Bielsku-Białej.

Panie biegały, skakały, truchtały, robiły wyskoki. Wyciskały siódme poty z uśmiechem na ustach. Pod okiem przeszkolonego trenera mogły w godzinach dopołudniowych (czyli w czasie typowego spaceru z maluszkiem) uczestniczyć w profesjonalnych zajęciach fitness. Treningi BuggyGym odbywają się na świeżym powietrzu. Podstawowym przyrządem do ćwiczeń są... wózki, w których pociechy smacznie śpią lub z zaciekawieniem przyglądają się skaczącej wokół wózka mamie.

Pomysłodawczynią BuggyGym w Polsce jest mieszkająca w Bielsku-Białej Czeszka Šárka Solecka - lekarka, mama trójki dzieci. Šarka zaraziła już pomysłem swoje polskie przyjaciółki i znajomych. Teraz czas na resztę Polski. Projekt BuggyGym to nie tylko fitness dla mam. To świetny sposób na aktywne i zdrowe spędzanie czasu z dzieckiem oraz okazja do nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni. BuggyGym to również wspólne wypady w góry, wycieczki, pikniki rodzinne, a także zawody wózków i kursy tańca dla mam.

Treningi BuggyGym w Bielsku-Białej odbywają się dwa razy w tygodniu - we wtorki i czwartki o godz. 10.30 przed hotelem Na Błoniach. Instruktorem BuggyGym może zostać każdy, a zwłaszcza mamy z małymi dziećmi, które chciałyby prowadzić treningi w swojej miejscowości. Pierwsze szkolenie w Bielsku-Białej odbędzie się pod koniec maja. Wkrótce powstać ma stowarzyszenie BuggyGym. Szczegółowe informacje na temat treningów oraz szkoleń instruktorskich znaleźć można na www.buggygym.pl.

bb