Jutro w południe na placu Chrobrego w Bielsku-Białej odbędzie się prezentacja instalacji przestrzennej o powierzchni ok. 20 m  kw. i wysokości dwóch metrów. Będzie to ośmiokąt… edukacyjny na temat ograniczania odpadów oraz ekokonsumpcji.

To nowy pomysł fundacji Arka na prowadzenie nieszablonowej edukacji ekologicznej na temat ograniczania ilości odpadów opakowaniowych. Instalacja jest elementem kampanii „Nie bądź jednorazowy”, w której w ciągu całego roku w największych miastach w Polsce organizowane są happeningi, wystawy i warsztaty. W kampanii realizowane są także: akcja 365 reklamówek śmieci, Listy dla Ziemi oraz pokazy mobilnej wystawy edukacyjnej.

Ośmiokąt edukacyjny to przestrzenna instalacja o wymiarach ok. 20 metrów kwadratowych i wysokości dwóch metrów, na której zamontowanych jest osiem posterów edukacyjnych. Na posterach zamieszczono tematyczne plansze dotyczące ograniczania ilości odpadów opakowaniowych i ekokonsumpcji. Akcję poprzedza happening „Wszystkie kolory recyklingu”.

Wspólna akcja ekologów z fundacji Arka oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 odbędzie się w czwartek, 19 lutego o godz. 12.00 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej.

bb

Na zdjęciu: akcja z ub. roku.