W swojej pracy twórczej „włóczą się” po różnych stylach muzycznych i tanecznych, poznając inne kultury, rozwijając zdolności artystyczne i językowe. Bielski zespół „Włóczykije” nagrał ostatnio teledysk do pastorałki "A wczora z wieczora". Warto zobaczyć!

Dziecięco-młodzieżowy zespół wokalno-taneczny „Włóczykije” powstał jesienią 2006 przy OCK „Aleksander” na os. Beskidzkim w Bielsku-Białej. Aktualnie liczy 34 członków, dwóch instrumentalistów stałych oraz czterech współpracujących. Ich motto brzmi „per aspera ad astra”, co znaczy po łacinie „przez trudy do gwiazd”. Wykonują utwory rockowe, country, pop, pieśni liryczne z pogranicza piosenki aktorskiej, standardy jazzowe, piosenki filmowe oraz własne kompozycje. Śpiewają w różnych językach.

Mają na koncie sporo osiągnięć, w tym zwycięstwo w tegorocznym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „PASTORAŁKA ŻYWIECKA” oraz w XIV Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Bielsku-Białej. „Włóczykije” wydali już swoje pierwsze płyty oraz dwa teledyski do piosenek własnego autorstwa. Nowy teledysk do pastorałki "A wczora z wieczora" może stać się przebojem tych Świąt Bożego Narodzenia nie tylko w Bielsku-Białej. 

Bielskiej publiczności przypomnieli się ostatnio, występując u boku Anety Sablik, zwyciężczyni niemieckiej wersji „Idola”, w koncercie z okazji tegorocznych „Świąt na Starówce”.

bb