Po zliczeniu wyników z 90 proc. obwodów, wybory prezydenckie w Bielsku-Białej wygrał Jacek Krywult. Obecnie urzędujący prezydent nie zdobył jednak wymaganej większości głosów. Za dwa tygodnie dojdzie więc do drugiej tury wyborów.

Jak zostaliśmy poinformowani w Miejskiej Komisji Wyborczej w Bielsku-Białej, na zwycięzcę bielskich wyborów głosowało 47,85 proc. (wyniki z 90 proc. obwodów). W drugiej turze z Jackiem Krywultem zmierzy się jego największy politycznym konkurent, Janusz Okrzesik (Niezależni.BB) - 23,67 proc. głosów.

Na trzecim miejscu uplasował się Przemysław Drabek (Prawo i Sprawiedliwość) - 21,36 proc. Kolejne miejsca zajęli: Przemysław Koperski (SLD Lewica Razem) - 4,06 proc, Joanna Banaś (Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke) - 2,28 proc. i Elżbieta Pawlak (Twój Ruch) - 0,96 proc. Frekwencja wyborcza w Bielsku-Białej wyniosła blisko 45 proc.

Znane są już wyniki głosowania we wszystkich obwodach wyborczych na terenie miasta. Np. w Lipniku w wyborach prezydenckich wygrał Jacek Krywult, a do Rady Miejskiej - PiS. Urzędujący prezydent wygrał także w obwodzie zamkniętym w bielskim Areszcie Śledczym (w głosowaniu na radnych miasta zwyciężyła PO). Z powodu awarii systemu informatycznego MKW w Bielsku-Białej ogłosiła przerwę w pracy do godz. 18.00.

Aktualizacja godz. 14.20. Z nieoficjalnych informacji naszego portalu wynika, że w wyborach do Rady Miejskiej Bielska-Białej najwięcej mandatów zdobyło PiS - 10. W następnej kolejności są: PO - 8, KWW Jacka Krywulta - 5, KWW Niezależni.BB - 2.

bak