?Wracając do Hrabala? - jutrzejsze spotkanie zainauguruje tegoroczny cykl ?Czuli barbarzyńcy. O kulturze czeskiej w XX wieku?. W bielskiej Kubiszówce zaprezentowany zostanie projekt ?Via Hrabal?, który wcześniej oglądali widzowie w Krakowie i Warszawie.

Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej zaprasza na spotkanie z projektem ?Via Hrabal?. Jest to multimedialna prezentacja, która w oryginalny i atrakcyjny sposób przybliża poetycki wymiar dzieł i biografię Bohumila Hrabala. Projekt przygotowany został z okazji setnej rocznicy urodzin twórcy przez stowarzyszenie Serpens i Czeskie Centrum. Był zaprezentowany już w kilku europejskich krajach. Bielsko-Biała będzie kolejnym, po Krakowie i Warszawie, polskim miastem, gdzie pojawi się ?Via Hrabal?.

Częścią wydarzenia są wystawy fotografii - ?Bohumil Hrabal: Czarnobiałe i w kolorze? oraz Ladislava Michálka  ?Magiczny świat Bohumila Hrabala?. Po prezentacji projektu odbędzie się spotkanie z jednym z jego twórców - Tomášem Mazalem, który przez wiele lat towarzyszył Hrabalowi. Mazal jest jednocześnie autorem książki ?Praga z Hrabalem?. Podczas spotkania będzie można kupić zarówno tę książkę, jak i utwory Hrabala w promocyjnych cenach.

Program spotkania ?Wracając do Hrabala?:
16.00 - wernisaż wystawy fotografii ?Bohumil Hrabal: Czarnobiałe i w kolorze? oraz ?Magiczny świat Bohumila Hrabala? Ladislava Michálka,
16.30 - prezentacja projektu ?Via Hrabal? autorstwa Tomáša Mazala i Václava Špale,
17.30 - rozmowa z Tomášem Mazalem wokół jego książki ?Praga z Hrabalem?.

Wydarzenie, którego partnerem medialnym jest nasz portal, organizuje Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej wspólnie z Domem Kultury ?Kubiszówka? oraz Czeskim Centrum w Warszawie. Spotkanie odbędzie się 17 września w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz  przy ul. Słowackiego 17 w Bielsku-Białej. Więcej informacji o cyklu ?Czuli barbarzyńcy? można znaleźć tutaj.

bb