W najbliższy czwartek w bielskiej Galerii Sfera uczniowie szkół z Bielska-Białej i okolic będą pisać listy dla Ziemi. Podczas akcji, którą organizuje Fundacja Ekologiczna Arka, nie zabraknie dodatkowych atrakcji, takich jak dwumetrowa instalacja i happening.

Głównym elementem akcji będzie pisanie listów na papierze z makulatury. Będą one dotyczyły przede wszystkim takich problemów, jak zanieczyszczenie powietrza, palenie śmieci w piecach domowych i niska emisja. Uczniowie przekażą listy swoim rodzicom, dzięki czemu akcja dotrze do kolejnych uczestników. Festyn w galerii przy ul. Mostowej rozpocznie się o godz. 11.00.

W ramach wydarzenia odbędzie się happening ?Ziemia w naszych rękach? z udziałem aktorów na szczudłach. Zostanie zaprezentowana także dwumetrowa instalacja przedstawiająca kulę ziemską. Dzieci będą mogły wziąć udział w układaniu gigantycznych puzzli ekologicznych oraz w grach i warsztatach przestrzennych.

Pisanie listów w Galerii Sfera jest częścią ogólnopolskiej akcji ?Listy dla Ziemi? Fundacji Ekologicznej Arka. W ramach projektu do pisania listów zasiądzie ponad 300 tys. uczniów w ponad 300 gminach w całym kraju. W placówkach i największych miastach zorganizowane zostaną festyny. Na zakończenie odbędzie się wyjątkowy konkurs - na najpiękniejszy list napisany w obronie naszej planety.

bb