Pięknie, elegancko i z klasą - tak można w skrócie opisać wczorajszą galę, która odbyła się w Dworek New Restaurant. Finalistki konkursu Mrs. Poland 2014 zaprezentowały się w kilku odsłonach. W kolekcji sukien ślubnych ?Gracja? Janiny Wawrzynek, sukniach wieczorowych Styl Studio Vena Jadwigi Stachury, kolekcji biznesowej Gabrieli Kowalewskiej oraz strojach kąpielowych firmy Tustela.

Finalistki przybyły do Bielska-Białej już 6 marca. Przez kilka dni gościły w hotelu ?Magura?, a następnie ?Klimczok? w Szczyrku. Zwiedziły stolicę Podbeskidzia, a także kosztowały regionalnych przysmaków w Pubie Galicja, Karczmie Rogata oraz Dworku New Restaurant. Organizatorem konkursu była agencja Grabowska Models.

Piękne i wykształcone

  - Ogromny szacunek dla Lucyny Grabowskiej, która jak nikt inny potrafi zadbać o każdy szczegół konkursu. Macie wielkie szczęście uczestniczyć w ważnym wydarzeniu pod skrzydłami takiej osoby - mówiła bielszczanka Magdalena Ostrowicka, laureatka trzeciego miejsca w konkursie Mrs. Poland 2011, która była gościem specjalnym wczorajszej gali. - Gratuluję wszystkim paniom. Oby Bielsko-Biała pozostawiła tylko dobre wspomnienia.

Jury po burzliwych obradach postanowiło przyznać pierwsze miejsce - a co za tym idzie tytuł Mrs. Poland 2014 - Joannie Sendeckiej (4) z Bielska-Białej, która przed kilku laty sięgnęła po koronę Miss Południa Nastolatek. Drugie miejsce zajęła Ewa Klimek (3), która reprezentowała województwo warmińsko-mazurskie, a trzecia była znów bielszczanka, Klaudia Matlak-Dudek (5).

Ale wszystkie panie spisały się na medal. - Jesteście wyjątkowe. Piękne i wykształcone - podkreślała Lucyna Grabowska. - Cieszę się, że spędziłyśmy wspólnie kilka dni, nie tylko przygotowując się do finału, ale również rozmawiając o gotowaniu, przetworach i wychowaniu dzieci - podkreślała właścicielka agencji Grabowska Models.

Wasza najpiękniejsza

W programie artystycznym wystąpili: obecna Miss Beskidów Katarzyna Kwaśny (jako wokalistka), gitarzysta Tomasz Madzia - finalista programu Must be the Music oraz marżoretki Magda i Kinga. Jury przyznało także inne tytuły. Redaktor naczelny portalu www.bielsko.biala.pl pogratulował Justynie Kwak (6), która uzyskała najwięcej głosów naszych czytelników i dzięki temu otrzymała tytuł Mrs. Poland Internetu.

Pozostałe tytuły
Mrs. Hair - Izabela Dawidowska
Mrs. Foto - Klaudia Matlak- Dudek
Mrs. Elegancji - Anna Kądzielnik
Mrs. Styl Studio Vena - Ewa Klimek
Mrs. Beauty - Klaudia Matlak-Dudek
Mrs. Góralka - Małgorzata Judzińska
Mrs. Gracja - Maria Zjawińska

Nasz portal był patronem medialnym konkursu Mrs. Poland 2014 (szczegółowe informacje o uczestniczkach konkursu zamieściliśmy tutaj).

Tekst: Katarzyna Górna-Oremus
Foto: Piotr Bieniecki