Od rana trwa 22. Finał WOŚP. Podobnie jak w latach ubiegłych, bielski sztab orkiestry zorganizowała Grupa Ratownictwa PCK. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Program 22. Finału WOŚP w Bielsku-Białej:

11.00 - początek finału WOŚP w Galerii Sfera I. Zaplanowano pokazy i naukę pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentacje sprzętu ratowniczego, sprzętu policji oraz straży pożarnej. Nie zabraknie licytacji gadżetów przekazanych na rzecz WOŚP, w tym Misia Wojtka z numerem seryjnym 1.

11.00-16.00 - zbiórka krwi w specjalistycznym ambulansie na parkingu za Galerią Sfera I. 

17.00-17.30 - przywitanie Pociągu do WOŚP na dworcu głównym PKP w Bielsku-Białej (w pociągu m.in. muzyka na żywo). Każda chętna osoba będzie mogła skorzystać z przejażdżki pociągiem, symbolicznie wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy. Pociąg do WOŚP będzie kursował w niedzielę na trasie: Kraków - Kalwaria - Sucha Beskidzka - Żywiec - Bielsko-Biała - Andrychów - Wadowice - Kalwaria - Kraków.  Pociąg wyruszy o godz. 9:00 z Krakowa.
                            
20.00 - "światełko do nieba" odbędzie się przy Galerii Sfera I

21.00 - zakończenie bielskiego finału WOŚP.

Imprezy finałowe Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędą się także w bielskich klubach muzycznych. Wszystkie niezbędne informacje dla wolontariuszy oraz osób chcących wesprzeć WOŚP można znaleźć tutaj.

bb

Foto: Piotr Bieniecki