Dzięki wsparciu finansowemu lokalnych samorządów bielscy policjanci i strażacy mają nowy sprzęt. Podczas dzisiejszej uroczystości w KM PSP w Bielsku-Białej otrzymali prezenty: jedni do gaszenia ognia i ratowania życia, a drudzy do ścigania bandytów.

Strażacy wzbogacili się o dwa wozy bojowe - samochód gaśniczy z funkcją ratownictwa technicznego (z respiratorem i defibrylatorem do bezpośredniego ratowania życia ludzi oraz nożycami i rozpieraczami do wydobywania osób zakleszczonych w rozbitych samochodach), a także lekki wóz ratownictwa technicznego. Bielska straż otrzymała też w darze materiały i środki opatrunkowe.

Policjanci otrzymali trzy pojazdy marki opel oraz jeden marki kia. Zakup radiowozów został częściowo sfinansowany przez samorządy lokalne. - Od prezydenta Bielska-Białej otrzymaliśmy 63 tys. zł, od starosty bielskiego - 38 tys. zł oraz po 10 tys. zł od burmistrza Szczyrku i z Gminy Wilamowice. Do opla, który trafił do "drogówki", 5 tys. zł dołożył WORD - poinformowała nas nadkom. Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej.

W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele samorządów, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz służb mundurowych, ratowniczych i współdziałających z terenu miasta Bielsko-Biała i powiatu bielskiego. 

Foto: Piotr Bieniecki