Ogromny ludzki wysiłek przy upiększeniu parku Słowackiego zostanie nagrodzony, gdy nadejdzie wiosna 2014 roku i zakwitnie kilka tysięcy posadzonych w ciągu ostatnich dwóch tygodni kwiatów. Wszystko dzięki społecznej inicjatywie Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla Grażyńskiego.

Przypomnijmy - główną inicjatorką akcji sadzenia kwiatów w parku jest przewodnicząca SMOG, Władysława Pabijan. Do swojego pomysłu zdołała przekonać władze miasta, które zgodziły się kupić ponad 4 tys. cebulek kwiatowych. Po medialnym apelu SMOG o pomoc w sadzeniu kwiatów, zbyt wielu chętnych bielszczan niestety nie zjawiło się. Stąd akcja przedłużyła się do blisko dwóch tygodni.

 - Aż tak źle nie było - twierdzi Władysława Pabijan. - W końcu trochę ludzi przychodziło i pomagało nam. Na pewno na wielkie uznanie zasługuje młodzież z Bielskiej Szkoły Przemysłowej. Nie spodziewałam się, że ci młodzi ludzie będą do parku przychodzić z własnej inicjatywy i po prostu ciężko pracować. To budujące.

Za naszym pośrednictwem przewodnicząca SMOG dziękuje też za pomoc w akcji: hurtowni ogrodniczej ?Jamar? za bezpłatne przekazanie ziemi do nasadzeń, firmie ?Tranbud? za piasek, architektowi krajobrazu Dariuszowi Gajnemu za wytyczenie odpowiednich miejsc do nasadzeń i pomoc w pracach fizycznych, Radzie Osiedla Dolne Przedmieście, świetlicy środowiskowej, harcerkom z ZHR i wszystkim, którzy zdecydowali się pomóc.

 - To dzięki takim ludziom warto coś robić - przekonuje pani Władysława.

ko