Powoli dobiegają końca Zimowe Igrzyska Olimpijskie Polonusów Śląsk-Beskidy 2006. Jeszcze ostatnie konkurencje i puchary. Prawdziwe emocje towarzyszyły dziś zjazdom w slalomie gigancie . Miała to być okazja dla zawodników z dalszych miejsc do rewanżu za wczorajsze porażki. Kwintesencją zawodów był pojedynek w kategorii seniorek, gdzie znów najlepsze po pierwszym przejeździe były Aleksandra Buczyńska i Agnieszka Szyzdek. Ostatecznie wygrała Buczyńska o 51 setnych sekundy przed Szyzdek. Całe "pudło" wśród juniorek przypadło Czeszkom - Martynek Dorocie , Martynek Magdalenie oraz Kantor Katarzynie. Dzięki temu zwycięstwu Czesi wygrali klasyfikację punktową igrzysk. Także w męskiej kategorii seniorów doszło do emocjonującej końcówki i także tutaj najlepszy był wczorajszy zwycięzca Arnander Mattias przed dwoma Amerykanami Bartkiem Wittke i Janem Zielińskim. Gdy narciarze kończyli pierwszy przejazd, w Szczyrku-Biłej kończyły się zawody saneczkarskie. Bezkonkurencyjni okazali się Kanadyjczycy zdobywając 4 złote medale. Dwa zdobyły kobiety: juniorka Pacanowska Olivia i Masterka Nyderek Anna. Pozostałe dwa zgarnęli mężczyźni: junior Pacanowski Karol i Master Ligeza Adam. O 19:00 nastąpi uroczyste zamknięcie Igrzysk w Szczyrku.