REKLAMA

Schronisko na Krawcowym Wierchu - Bacówka PTTK (1038 m n.p.m.)

Schronisko na Krawcowym Wierchu to malownicze miejsce o pięknym górskim krajobrazie. Warto je odnaleźć i w otoczeniu natury, będącej tutaj ostoją wielu gatunków roślin i zwierząt, spędzić czas w tym jednym z najpiękniejszych zakątków Beskidu Żywieckiego.

Schronisko na Krawcowym Wierchu - Bacówka PTTK (1038 m n.p.m.)
Schroniska
ul. Glinka
34-371 Ujsoły
Skontaktuj się

Z przed schroniska roztacza się wspaniała panorama na Małą Fatrę i południowo-zachodnią część Beskidów. Czyste powietrze jak i otoczenie pobliskim lasem czyni je niezwykle urokliwym miejscem. Dodając do tego brak "gwaru cywilizacji", bo raczej nie spotykają się tam osoby "inaczej rozumiące" chodzenie po górach, i niezwykła cisza i spokój doskonale odprężenia i uspokaja.

Wspaniały klimat tego miejsca tworzą: okolica, w której znajduje się schronisko oraz atmosfera, jaka panuje w nim podczas pobytu turystów. Z racji położenia jest ono jednym z rzadziej odwiedzanych schronisk, co czyni go miejscem spotkań ludzi prawdziwie kochających góry. Jednak wyjątkowej urody szlaki wiodące do schroniska są magnesem przyciągającym do odwiedzania obiektu, który zawsze służy dobrą kuchnią i wygodnym łóżkiem.

Schronisko posiada 35 miejsc noclegowych:

  • 2x pokój 2-osobowy
  • 2x pokój 3-osobowy
  • 1x pokój 5-osobowy
  • 2x pokój 10-ososbowy

Jak dotrzeć do schroniska

Najbliżej schroniska położona jest stacja kolejowa Rajcza-Centrum.
Można bezpośrednio z niej dostać się kombinacją szlaków: żółtego przez Dolinę Nickuliny, Złatną i niebieskiego przez Dolinę Straceńca. Nie jest to jednak szlak oznakowany na całej długości dlatego też nie stanowi zalecanego przez nas sposobu dotarcia do Bacówki.


Około 100 m od stacji Rajcza-Centum, naprzeciwko kościoła, znajduje się przystanek autobusowy, na którym można złapać transport do:
Złatna Kościół
Stąd szlakiem niebieskim, doliną Straceńca. Czas dotarcia: około 1h 50′
Glinki Szkoła
Stąd szlakiem Żółtym przez Kubiesówkę. Czas dotarcia: około 1h 45′
Glinka Granica (przełęcz Glinka, Ujsolska) Najkrótsze dojście!


Z parkingu na przełęczy szlakiem słowackim niebieskim, wzdłuż granicy państwowej. Uwaga! Przy słupku granicznym nr 123/7 (zdjęcie poniżej), w odległości 150m mijamy dobrze widoczną Bacówkę na Krawculi (drogowskaz, ścieżka). Ścieżka na polanę odchodzi w lewo kilka metrów za słupkiem. Czas dotarcia: około 40′.

Dla zmotoryzowanych najkrótsze dojście również z Glinki Granica. Istnieje możliwość pozostawienia auta na przygranicznym parkingu.

Galeria:
Lokalizacja


Wyświetl większą mapę

Tagi: Schronisko, Krawcowy Wierch, noclegi, wypoczynek, bacówka, góry, wycieczki, krajobrazy
Grupa: Schroniska

Stronę odwiedzono: 27893 razy.
Aktualizacja: 2018-05-29 09:20:53
Jesteś właścicielem obiektu/firmy?
Chcesz zmienić dane - kliknij

Masz uwagi co do aktualności wpisu? Kliknij

Komentarze 0

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.

Klauzula informacyjna ›
brak komentarzy

Zobacz również:

REKLAMA
ŁADOWANIE..