Adam Małysz sportowcem roku – wybrali go po raz 3. czytelnicy “Kroniki Beskidzkiej”. Wczoraj wieczorem podczas Balu Mistrzów Sportu w Bielsku- Białej ogłoszono wyniki sportowego plebiscytu i wręczono trofea. Za skoczkiem z Wisły uplasował się Tomasz Hamerlak- Mistrz Europy na 10 km, wicemistrz Europy na 5 km w wyścigach na wózkach. Lekkoatleta był zaskoczony tak wysokim miejscem, już mówił o najważniejszym dla siebie starcie na paraolimpiadzie w Atenach. "Oceniając swoje wyniki liczę na medal, jakiegokolwiek koloru"- mówi Hamerlak. Trzecim zawodnikiem 2003 r. została Aleksandra Przybysz, kapitan Mistrzyń Polski w piłce siatkowej. Najlepszą drużyną zostały wybrane siatkarki BKS "Stal", najlepszym trenerem - ich szkoleniowiec Zbigniew Krzyżanowski.