Bielsko-Biała na dawnej pocztówce
Czy widziałeś ul. Ks. Stojałowskiego, jako rzekę płynącą odkrytym korytem ? A może chciałbyś obejrzeć Plac Chrobrego pełen szykownych automobili oraz furmanki podążające ulicą 3-go Maja? Po siedmiu latach pracy przekazujemy Państwu album „Bielsko-Biała na dawnej pocztówce w II Rzeczypospolitej.”
Lata 20-te, lata 30-te.... To był świat naszych dziadków, ich codzienność, ich pejzaż, to oni przechadzają się przed witrynami eleganckich sklepów wysokiego trotuaru czy promenady 3 Maja, z dumą prezentują swoje automobile, powracają z fabryk i kin.
Nie możemy już pamiętać zamkowego pasażu, rzeki Niwki płynącej odkrytym korytem, gdzieś głęboko, w zakamarkach pamięci majaczy obraz ulicy św. Jana, tak szybko zrównanej z ziemią, że nie utrwalił się żaden wyraźny szczegół. Świat ten, zarazem jest nam bliski przez ciągłość pokoleń, znany ze słyszenia, rodzinnych opowieści, utożsamiany z czymś lepszym od tego, co zastaliśmy sami.



Mamy nadzieję, że książka ta przybliży nieco Państwu klimat miasta, które przed II wojną światową uznawane było za jedno z najpiękniejszych w Polsce.
(fragment wstępu do albumu Bielsko-Biała na dawnej pocztówce w czasach II Rzeczypospolitej Ewy Janoszek i Wojciecha Kominiaka).
Równocześnie polecamy państwu nasz pierwszy album "Bielsko-Biała na dawnej pocztówce w czasach monarchii austro-węgierskiej". Nakład drugiego wydania już w księgarniach.
Zapraszamy do nabywania albumu m.in. w Księgarni Klimczok www.ksiegarniaklimczok.pl
.jpg)