Niespełna 17 sekund potrzebowała Anna Sikora z Ustronia by przepłynąć dystans 25 metrów na skoczowskim basenie. Tam właśnie odbyła się olimpiada samorządowców Ziemi Cieszyńskiej. W kategorii kobiet II miejsce zajęła Agnieszka Klimek ze Skoczowa, trzecia dopłynęła Patrycja Obory – także ze Skoczowa. Wśród mężczyzn, którzy mieli do pokonania dystans 50 metrów, najlepszym okazał się Jonasz Kwiczala z czasem 29 i pół sekundy, II miejsce zajął Michał Urbaś z Jaworza a III Grzegorz Wanat z Hażlacha. Równolegle z zawodami na basenie trwała rywalizacja na kręgielni. Tutaj niepokonani byli urzędnicy skoczowskiego magistratu. Miejsce drugie wywalczył Dębowiec, miejsce trzecie wywalczyła gmina Strumień.