REKLAMA

Content Marketing - WhitePress

WhitePress to platforma pośrednicząca w publikacji artykułów. Platforma umozliwia szybką publikację i promocję artykułów w 2 tysiącach polskich portalach internetowych. Jest narzędziem Content Marketingu oraz bezpiecznego SEO.

Content Marketing - WhitePress
Media reklamowe
ul. Żywiecka 21
43-300 Bielsko-Biała
tel.: 33 470 30 48
fax: 33 470 30 40
http://whitepress.pl

WhitePress pośredniczy w publikacji artykułów pomiędzy reklamodawcami i wydawcami portali internetowych. Jest to produkt wspierający. Firma jako pierwsza wprowadziła innowacyjny model dystrybucji artykułów eksperckich.

WhitePress prowadzi bloga Content Marketing Polska.

W serwisie już zarejestrowanych jest kilkaset portali (aktualnie 600), które są zweryfikowane pod względem merytorycznym i technicznym. Portale te są dokładnie opisane, sklasyfikowane i ocenione. Reklamodawca może opublikować na tych stronach artykuły z grafikami i linkami. Artykuły są podzielone na płatne (sponsorowane) i eksperckie. Artykuły są dodawane do systemu przez reklamodawcę lub pisane przez dziennikarzy WhitePress na zamówienie reklamodawcy.

Artykuł sponsorowany jest publikowany na portalu wskazanym przez reklamodawcę (widzi on adres, parametry seo, tematykę, koszt publikacji). Reklamodawca w pełni kontroluje gdzie i kiedy pojawiają się jego artykuły sponsorowane.

Artykuły eksperckie to wartościowe, obiektywne teksty podpisane tylko w stopce (firma lub autor + link). Takie artykuły mogą być przygotowane przez reklamodawcę lub przy udziale dziennikarzy WhitePress. Artykuł trafia na "giełdę artykułów", gdzie może być pobrany przez jednego wydawcę. To wydawca decyduje czy podoba mu się artykuł. Wtedy go pobiera i nieodpłatnie publikuje. Reklamodawca może narzucić wymagania wobec potencjalnego portalu, który pobierze artykuł. W ramach platformy weryfikowane są wszystkie teksty, zanim trafią do wydawców.

Dodatkowo system umożliwia śledzenie oglądalności artykułów, tworzenie raportów itd. Planowane jest rozszerzenie wydawców o tych najlepszych (premium) i sposobu dostępu do ich ofert. Wszystkie płatności, rozliczenia, komunikacja pomiędzy wydawcami i reklamodawcami odbywa się wewnątrz platformy.

WhitePress Facebook

Model biznesowy: Model biznesowy opiera się o prowizje oraz opłatę manipulacyjną. Prowizja pobierana za pośredniczenie w opracowywaniu artykułów i za publikację artykułów. Opłata manipulacyjna pobierana jest za skuteczną publikację artykułów eksperckich.

Odbiorcami platformy są firmy z branży SEO oraz z branży reklamowej (agencje PR, agencje interaktywne itd). Te pozyskiwane są poprzez mailingi, kontakt telefoniczny, Content Marketing, aktywność na forach itd.

Recenzje Platformy:

Whitepress na forum PIO

WhitePress - dokładna analiza - Lexy

WhitePress opinia - Krzysztof Lis.

Tagi: content marketing, artykuły sponsorowane, artykuły eksperckie, whitepress, seo, e-pr, pozycjonowanie

Stronę odwiedzono: 10113 razy.
Aktualizacja: 2015-02-05 11:34:51
Jesteś właścicielem obiektu/firmy?
Chcesz zmienić dane - kliknij

Masz uwagi co do aktualności wpisu? Kliknij

Komentarze 0

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.

Klauzula informacyjna ›
brak komentarzy

Zobacz również:

REKLAMA
ŁADOWANIE..