Zwracamy uwagę na podwyższenie jakości kształcenia i atrakcyjność oferty dydaktycznej. Tworzymy nowe oferty programowe, uwzględniające oczekiwania rynku pracy, na bazie wzajemnej wymiany doświadczeń z otoczeniem, w tym również międzynarodowym.

Bielska Wyższa Szkoła Biznesu i Informatyki im J. Tyszkiewicza (nazwana tak na cześć Założyciela szkoły) obchodzi uroczyście 15 lecie. Uczelnia zyskała w tym czasie zaufanie studentów, co owocuje wciąż wzrastającym naborem na studia, wpisała się swoimi działaniami w krajobraz regionu oraz nieustannie rozwija swój potencjał i stwarza nowe możliwości studentom.

BWSBiI im. J. Tyszkiewicza to Uczelnia kształcąca  na trzech kierunkach: Informatyka, Zarządzanie oraz Architektura Krajobrazu w trybie stacjonarnym ( studia dzienne) i niestacjonarnym  (studia zaoczne). Oferta edukacyjna  jest różnorodna i wciąż rozszerzana   o nowe specjalności  w oparciu o potrzeby rynku i zainteresowania kandydatów na studentów. Szkoła przywiązuje szczególną wagę do dostosowywania programów nauczania do najnowszych trendów w zakresie technologii  informatycznych i medialnych..

Siłą Bielskiej Wyższej Szkoły Biznesu i Informatyki im. J. Tyszkiewicza są ludzie, którzy ją tworzą - Rektor, Senat, kadra akademicka, pracownicy administracyjni  i każdy ze studentów, a także panująca na niej niepowtarzalna atmosfera.Uczelnią kieruje od początków jej istnienia JM Rektor Ewa Madoń. Kadrę akademicką Bielskiej Wyższej Szkoły Biznesu i Informatyki im. J. Tyszkiewicza tworzą profesorowie, wybitni specjaliści o uznanym dorobku zawodowym i naukowym w kraju i za granicą.

Do znaczących osiągnięć szkoły w 15 letniej historii należy między innymi przyznanie w roku 2002 walidacji przez Uniwersytet Walijski, co jest potwierdzeniem uznawalności przez ten Uniwersytet programów nauczania naszej uczelni, rozwiązań organizacyjnych, jak również zarządczych. W jej wyniku na Uczelni pojawiła się możliwość dla naszych studentów zdobycia, oprócz polskiego dyplomu, dyplomu brytyjskiego.

Uczelnia uzyskała uprawnienia do wydawania dyplomów brytyjskich z tytułami Bachelor of Arts (Honours) na Zarządzaniu i Marketingu, Bachelor of Science (Honours) na Informatyce oraz Master of Arts w animacji komputerowej  na dwuletnim programie studiów podyplomowych.
 
Uczelnia posiada także, przyznaną przez International Education Society, akredytację o stopniu jakości A, co oznacza, że BWSBiI im. J. Tyszkiewicza została uznana za instytucję o znaczeniu międzynarodowym.

BWSBiI im. J. Tyszkiewicza przez 6 lat aktywnie uczestniczyła w działaniach w ramach programu Leonardo da Vinci realizując dwa projekty: „Staże zagraniczne szansą na europejskim rynku pracy” oraz drugi projekt pod nazwą „Wymiana pracowników akademickich – istotnym elementem budowy europejskiego obszaru edukacyjnego” dotyczący transferu wiedzy, umiejętności i doświadczeń pomiędzy polskimi i brytyjskimi pracownikami akademickimi.

Od dwóch lat nasza Uczelnia jest w Programie Erasmus (2007-2013), który stanowi komponent programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learnig Programme). Program Erasmus zmierza do nadania "europejskiego wymiaru" szkolnictwu wyższemu poprzez współpracę pomiędzy szkołami wyższymi, znajdującymi się w krajach Unii Europejskiej. BWSBiI im. J. Tyszkiewicza posiada obecnie Rozszerzoną Kartę Erasmusa.

Kontakty międzynarodowe są bardzo istotne dla rozwoju Bielskiej Wyższej Szkoły Biznesu i Informatyki im. J. Tyszkiewicza i warunkują stały wzrost jej prestiżu. Szkoła przywiązuje dużą wagę do rozwijania współpracy z zagranicznymi uczelniami, a przede wszystkim z tymi mającymi zbliżone profile kształcenia.

W roku 2004 BWSBiI im. J. Tyszkiewicza otrzymała Pozytywną Ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej na kierunku Informatyka i Zarządzanie. Uczelni została odznaczona "Medalem Europejskim" przyznawanym przez Urząd Integracji Europejskiej i Business Centre Club oraz "Złotą Odznaką" Regionalnego Śląskiego Klubu Biznesu za ścisłą i owocną współpracę przy organizowaniu konferencji tematycznych dla firm regionalnych oraz promocję etycznych zachowań w środowisku lokalnych przedsiębiorców.

BWSBiI im J. Tyszkiewicza podejmuje również prace na rzecz środowiska regionalnego organizując między innymi duże imprezy kulturalne na Podbeskidziu jak na przykład „Spotkania z reklamą”. Stała się również współorganizatorem Targów Edukacyjnych w Bielsku-Białej. W roku 2000 Uczelnia uzyskała grant z KBN na zorganizowanie w Bielsku-Białej imprezy naukowej „Festiwal Nauki” prezentującej osiągnięcia naukowe i dydaktyczne placówek oświatowych, kulturalnych i szkolnictwa wyższego naszego regionu, rozpoczynając w ten sposób trwające do dziś wielkie przedsięwzięcie kontynuowane w naszym mieście.

Z okazji jubileuszu wydano okolicznościowy Album, który obrazuje historię szkoły, jej osiągnięcia, proponowane możliwości kształcenia i rozwoju indywidualnego studentów, zamieszczono w nim także wspomnienia kadry akademickiej i absolwentów szkoły. W albumie znajdą Państwo osoby, które swoją pracą przyczyniają się do rozwoju szkoły. Zawiera również wykaz wszystkich dotychczasowych absolwentów szkoły, co będzie znakomitą pamiątką z czasów spędzonych w „Tyszkiewiczu”.

15 lecie szkoły to dobry moment na wprowadzenie planowanej od jakiegoś czasu zmiany nazwy oraz logo (wg projektu dr Ewy Sataleckiej). U podstaw tej decyzji leży przede wszystkim rozszerzenie profilu szkoły, otwarcie się na nowe możliwości poza sferą informatyki, zarządzania i marketingu. I tak otwarto cieszący się dużym powodzeniem kierunek Architektura Krajobrazu, a w przygotowaniu jest Architektura Wnętrz. Jednocześnie Uczelnia  wzmocni działania w zakresie współpracy międzynarodowej. Już wkrótce  będzie nosić nazwę Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza.

FOTO CISZEK