Już po raz drugi nasz portal organizuje plebiscyt na najlepszego sportowca roku w Bielsku-Białej. W poprzedniej edycji tej zabawy zwyciężyła siatkarka BKS Aluprof Anna Barańska, a w typowaniu uczestniczyli przedstawiciele środowiska sportowego oraz dziennikarze lokalnych mediów. Tym razem wyboru najlepszych sportowców 2010 roku w stolicy Podbeskidzia dokonają nasi Czytelnicy.

Rok 2010 obfitował w sukcesy bielskich sportowców. Aby ułatwić Czytelnikom podjęcie decyzji, dokonaliśmy wstępnej selekcji na liście najbardziej utytułowanych zawodników. Zdajemy sobie sprawę, że trudno porównać sukcesy osób uprawiających sporty zespołowe z osiągnięciami przedstawicieli dyscyplin indywidualnych. Celem plebiscytu jest wyłonienie sportowca, który swoimi zeszłorocznymi osiągnięciami zapracował na największe uznanie kibiców nad Białą.

Zasady głosowania są bardzo proste. Spośród 11 nominowanych sportowców nasi Czytelnicy wybiorą trzech, którym przyznawać będziemy punkty wedle następującego klucza:
- 1. miejsce - 3 punkty,
- 2. miejsce - 2 punkty,
- 3. miejsce - 1 punkt.

Przy równej ilości „oczek”, wyższe miejsce w ostatecznej klasyfikacji zajmie sportowiec, który będzie miał na swoim koncie więcej głosów za trzy punkty.

Nazwiska trzech wybranych sportowców należy wysyłać na adres: [email protected]. Prosimy o podpisanie się imieniem i nazwiskiem pod swoimi typami, gdyż maile anonimowe nie będą brane pod uwagę przy zliczaniu punktów. Na Państwa głosy czekamy do 20 stycznia.

Wśród wszystkich osób biorących udział w naszym konkursie rozlosujemy cenne upominki ufundowane przez BKS Aluprof (kubek z wizerunkiem całej drużyny siatkarek, kalendarz klubowy oraz smycz na telefon) oraz TS Podbeskidzie (zakupy w klubowym sklepiku o wartości 120 zł oraz dwa razy po 60 zł, trzy kalendarze "Piłkarze i damy"). Nagrody można oglądać na: www.bks.bielsko.pl/sklep.html i www.sklep.ts.podbeskidzie.pl/Shop/product

Lista zawodników, na których można głosować w plebiscycie portalu na najlepszego sportowca Bielska-Białej w 2010 roku:

Karolina Ścieszka (karate) - reprezentantka bielskiego klubu Atemi w 2010 roku wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy seniorów oraz srebrny krążek mistrzostw Europy w rywalizacji juniorów w konkurencji karate shotokan.

Maja Rasińska (judo) - judoczka KS Gwardia zdobyła w minionym roku brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Maja reprezentowała także nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Singapurze, gdzie zajęła piąte miejsce.

Maciej Stańco (wyścigi samochodowe) - bielski kierowca wyścigowy zdobył w ub.r. już ósmy tytuł mistrza Polski. Od 2002 roku tylko raz musiał zadowolić się wicemistrzostwem, a w minionym sezonie triumfował po raz trzeci z rzędu. Bielszczanin dosiadający Ferrari 430 GT3 stanął także na drugim stopniu podium mistrzostw Europy Centralnej.

Tomasz Hamerlak (wyścigi na wózkach) - nasz eksportowy niepełnosprawny lekkoatleta od lat ściga się w światowej czołówce wózkarzy. W 2010 roku został mistrzem Europy w rywalizacji na 1500 m oraz wicemistrzem Europy na dystansach 500 i 800 m. Nie miał sobie równych na mistrzostwach Polski. Na najwyższym stopniu podium stawał po wyścigach na 100, 400 i 5000 m.

Tomasz Klisz (biegi po schodach) - miniony rok rozpoczął od trzeciego miejsca w 10. Towerrun w Berlinie. Pod koniec maja wygrał Vertical Marathon w Dubaju. W ostatnim biegu 2010 roku w Singapurze reprezentant Polski zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej oraz trzecie w swojej kategorii wiekowej.

Anna Werblińska (siatkówka) - zwyciężczyni zeszłorocznej edycji naszej zabawy. W minionym roku walnie przyczyniła się do zdobycia mistrzostwa Polski przez siatkarską drużynę BKS. W rywalizacji z Muszynianką została wybrana MVP turnieju finałowego mistrzostw Polski. Była podstawowym ogniwem reprezentacji Polski w czasie mistrzostw świata, gdy biało-czerwone wywalczyły dziewiąte miejsce.

Paweł Budniak (futsal) - miniony rok był jednym z najbardziej udanych w historii sekcji futsalowej BTS Rekord. Zespół z Cygańskiego Lasu zajął czwarte miejsce w ekstraklasie, a także dotarł do półfinału Pucharu Polski. Duży udział w tych sukcesach miał popularny „Magic”, który czarował ligowych rywali sztuczkami technicznymi. Budniak jest także etatowym reprezentantem kraju.

Adam Cieśliński (piłka nożna) - 28-letni napastnik Podbeskidzia ma za sobą najbardziej udaną jesień w swojej karierze. Przed sezonem do Bielska-Białej sprowadził go Robert Kasperczyk, któremu piłkarz odpłacił się dziesięcioma golami zdobytymi na zapleczu ekstraklasy. Dzięki jego skuteczności „Górale” mogą poważnie myśleć o awansie na piłkarskie salony. Tygodnik „Piłka Nożna” nagrodził go tytułem „Pierwszoligowca roku”.

Katarzyna Grużlewska-Łosik (paralotniarstwo) - o jej sukcesach media donoszą rzadko i niewiele, a jednak jest ona jedną z bardziej utytułowanych sportsmenek w Bielsku-Białej. W minionym roku zanotowała mnóstwo znakomitych rezultatów, w tym pierwsze miejsca w klasyfikacji kobiet w: Polish Paragliding Open 2010, Trofeo Montegrappa 2010 (Włochy), Ratitovec Open 2010 (Słowenia) i Paralotniowym Pucharze Przelotów XCC 2010 oraz drugie miejsce w klasyfikacji kobiet edycji Pucharu Świata - PWC Portugalia.

Judyta Czyż (szybownictwo) - zdobywczyni złotego medalu mistrzostw Polski w szybownictwie. Pani Judyta udowodniła, że Sebastian Kawa nie jest samotną gwiazdą tego podniebnego sportu w stolicy Podbeskidzia.

Sebastian Kawa (szybownictwo) - przyzwyczaił bielszczan, że regularnie przywozi z międzynarodowych zawodów wór medali. Miniony rok w wykonaniu był jednak dla niego wyjątkowo udany. Członek bielskiego Aeroklubu wzbogacił swój dorobek o dwa medale z najcenniejszego kruszcu. Na ten sukces złożyły się mistrzostwo świata w Santiago de Chile w wyścigach szybowcowych oraz złoto mistrzostw świata w klasie standard, które odbyły się w słowackiej Prievidzy.

***
O udział w naszej zabawie poprosiliśmy także osoby związane z bielskim sportem. Wyniki głosowania środowiska sportowego oraz Czytelników naszego portalu zaprezentujemy za dwa tygodnie w artykule podsumowującym tegoroczny plebiscyt.