W hicie szóstej kolejki ORLEN Ligi siatkarki BKS Aluprof wygrały wczoraj w Dąbrowie Górniczej z Tauronem MKS. Pojedynek zespołów należących do najlepszych drużyn w Polsce obserwował trener reprezentacji narodowej, Alojzy Świderek.

Obie drużyny przystępowały do meczu w osłabieniu. Po stronie dąbrowianek zabrakło libero Krystyny Strasz, a w BKS Aluprof od dłuższego czasu nie może grać Joanna Frąckowiak. Zaczęło się od trzypunktowego prowadzenia bielszczanek, ale kolejne cztery punkty zdobyły gospodynie. Mecz się wyrównał. Od stanu 12:10 podopieczne Wiesława Popoika zdobyły siedem punktów z rzędu i wypracowały sobie przewagę, która wystarczyła do wygrania pierwszego seta.

W drugim gra się wyrównała. Na prowadzenie wychodził raz jeden, raz drugi zespół. W połowie seta na cztery punkty odskoczyły gospodynie, ale bielszczanki nie dawały za wygraną. Dzięki świetnemu finiszowi wygrały tego seta 25:23. Trzecią partię siatkarki z Bielska-Białej odpuściły. Przewaga dąbrowianek osiągnęła dziesięć punktów, by utrzymać się na tym mniej więcej poziomie do końca seta.

W ostatnim secie trener Popik powrócił do podstawowego ustawienia. Na pierwszą przerwę techniczną BKS Aluprof schodził przy prowadzeniu 8:3. Następnie dąbrowianki osiągnęły przewagę i publiczność oglądała zaciętą końcówkę, w której zdecydowanie lepsze okazały się bielszczanki. Dzięki wygranej 3:1, BKS Aluprof pozostaje na pozycji lidera ORLEN Ligi.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (17:25, 23:25, 25:14, 21:25)

Tauron MKS: Staniucha-Szczurek, Skowrońska, Plchotova, Dirickx, Tokarska, Kaczor, Leys (libero) oraz Nuszel, Zaroślińska, Śliwa, Liniarska.

BKS Aluprof: Bergrova, Horka, Wołosz, Pelc, Cella, Sieczka, Sawicka (libero) oraz Łyszkiewicz, Szymańska, Czypiruk-Solarewicz, M. Wojtowicz, G. Wojtowicz.