Tegoroczny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozpocznie 8. LOTOS Baltic Cup. Bielski kierowca Subaru Poland Rally Team, Wojtek Chuchała wraz ze swoim pilotem Kamilem Hellerem przenieśli się do nowej rajdowni, gdzie mechanicy przygotowują samochody grupy do startów.

Mimo braku aktywności sportowej, przerwa pomiędzy rajdowymi sezonami jest dla zespołów Subaru Poland Rally Team okresem wytężonej pracy. Do wykonania jest wiele zadań logistycznych, technicznych i finansowych. Zmagania w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012 rozpoczną się już w połowie lutego. Dlatego nie ma zbyt dużo czasu na przygotowania.

Zespół, którego barwy reprezentują Wojtek Chuchała i Kamil Heller, przeniósł się do nowej siedziby. W przestronnej i doskonale wyposażonej rajdowni między kolejnymi imprezami będą przygotowywane samochody STI LOTOS - Subaru Poland Rally Team. Pod czujnym okiem mechaników - dbających o kondycję techniczną i odpowiednie ustawienie samochodów - treningówka i rajdówka oczekują na zbliżające się zawody oraz na walkę o punkty i sekundy.

Nowy sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozpocznie 8. Rajd LOTOS Baltic Cup, który zostanie rozegrany w dniach 17-19 lutego. Konfiguracja trasy pierwszej rundy RSMP 2012 będzie podobna do ubiegłorocznej. Inauguracją zmagań odbędzie się ponownie na próbie wytyczonej na terenie hali ERGO Arena. Jeśli do tej pory utrzyma się zimowa aura, kręte i techniczne odcinki specjalne pokryje gruba warstwa śniegu, dzięki czemu rywalizacja kierowców będzie tak samo atrakcyjna, jak podczas poprzedniej edycji imprezy.

Nasz portal jest patronem medialnym Wojtka Chuchały.
 
ab