Bielska Fundacja Drachma prowadzi nabór do szkółki hokeja na lodzie. Zgłaszać się mogą wszyscy zainteresowani przygodą na łyżwach - niezależnie od wieku. Zajęcia odbywać się będą m.in. na lodowisku w hali widowiskowo-sportowej pod Dębowcem.
 
Zajęcia w mini szkółce hokeja na lodzie będą miały na celu m.in. popularyzację aktywności ruchowej dzieci i młodzieży, rozbudzenie pasji uprawiania sportów zimowych, upowszechnienie zasad fair play, naukę i doskonalenie jazdy na łyżwach, poznanie zasad gry hokeja na lodzie oraz podstawowych zagrań. Odbywać się będą w styczniu i lutym na lodowiskach sezonowych BBOSiR. W poniedziałki i środy w godz.16:00-17:00, a podczas ferii codziennie.
 
Uczestnicy zajęć płacą tylko za bilet wstępu na ślizgawkę. Zainteresowani powinni posiadać własne łyżwy (lub z wypożyczalni działającej na terenie lodowiska). Na czas zajęć organizator użycza bezpłatnie kaski, kije, krążki i hokejki. Zajęcia poprowadzą zawodnicy Cieszyńsko-Jastrzębskiego Towarzystwa Hokejowego „Czarne Pantery”: ks. Mateusz Dudkiewicz (wicemistrzostwo Beskidzkiej Amatorskiej Hokejowej Ligi w Czeskim Cieszynie 2010/11) oraz Marcin Słama - absolwent AWF w Katowicach, do szesnastego roku życia zawodnik czeskiej drużyny "HC Ocelari Trinec”.

Najlepsi uczniowie utworzą amatorską drużynę "Drachma Bielsko-Biała" i wystąpią w turnieju zespołów amatorskich na koniec sezonu. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 stycznia 2012. Szczegółowe informacje: [email protected].
 
ab