Znany jest już program kolejnej edycji Strauss Festival. Tym razem najpiękniejszą muzykę usłyszymy w najpiękniejszych salach Bielska-Białej, a obok artystów polskich wystąpią soliści z Wiednia, Czech i Ukrainy.
 
Tegoroczny Strauss Festival otworzy koncert w Sali Redutowej „Pod Orłem” z udziałem gwiazd muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej z Wiednia. W dniu 28 grudnia o godz. 18.00 zaprezentują się tenor Ernst Lintner oraz sopranistka Swetlana Kaliniczenko. W programie m.in. walce, polki, duety i arie Jana Straussa oraz Franciszka Lehara. W ostatniej części wieczoru orkiestra zagra do tańca. Przy stolikach ustawionych obok widowni będzie można wypić lampkę wina i zjeść sernik wiedeński. Podczas całego koncertu będzie czynny bufet. Bilety w cenie 40 zł i 35 zł. Następnego dnia ci sami artyści wystąpią z podobnym repertuarem na zamku w Żywcu.
 
Ernst Lintner występuje w operach i teatrach w Austrii (Wiedeń, Salzburg, Baden) oraz w Dublinie, Genewie, Rostocku, Berlinie, Heidelbergu i Ludwigshafen. Współpracował z orkiestrami austriackimi, słowackimi i niemieckimi. Występował w telewizji oraz stacjach radiowych, które transmitowały operetki na żywo w Irlandii, Belgii i Niemczech. Natomiast Swetlana Kaliniczenko ukończyła szkołę muzyczną w Dniepropietrowsku (Ukraina), gdzie uczyła się dyrygentury chóralnej, wokalistyki i gry na fortepianie. Jest absolwentką Narodowej Akademii Muzycznej im. Czajkowskiego w Kijowie oraz warsztatów sztuki wokalnej we Włoszech i Austrii.


Festiwal wróci do Bielska-Białej po Nowym Roku. Koncert noworoczny odbędzie się 2 stycznia o godz.18.00 w Teatrze Polskim. Bielska publiczność usłyszy wtedy sopranistkę z Ostrawy, Agnieszkę Osiecką oraz Adama Żaaka (baryton). Bilet na ten koncert kosztuje 40 zł. Gospodarzem wszystkich festiwalowych imprez jest bielska Orkiestra im. Telemanna pod kierownictwem skrzypka Piotra Sadowskiego. Bilety na koncerty Strauss Festival można nabyć w kasie Teatru Polskiego, w Pasażu „Pod Orłem” oraz w punkcie Informacji „Sarni Stok”.

Nasz portal jest patronem medialnym Orkiestry im. Telemanna.
 
ab